Odra wreszcie zwycięska!

W zaległej, 17. kolejce III ligi Odra Wodzisław pokonała na własnym boisku Start Namysłow 2-1. To pierwsze ligowe zwycięstwo drużyny z Bogumińskiej w tym roku.

W środowym meczu przełamał się Marcin Staszewski, który otworzył wynik meczu w 31. minucie. Jeszcze przed przerwą prowadzenie Odry pięknym strzałem podwyższył Marek Walczak. Gości stać już było tylko na honorowe trafienie w doliczonym czasie gry.Dla Odry zwycięstwo ze Startem jest jak głęboki łyk świeżego powietrza. Po czterech porażkach z rzędu atmosfera wokół zespołu gęstniała. Pokonanie przedostatniego w tabeli Startu Namyśłów było wręcz obowiązkiem. O potrzebie zwycięstwa w tym meczu mówił też ostatnio opiekun Odry Piotr Sowisz. Ostatecznie wodzisławianie dopięli celu.

Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że oddala Odrę od strefy spadkowej. Natomiast już w sobotę podopieczni Sowisz zagrają na wyjeździe z Polonią Głubczyce. Jeśli wygrają również tym razem, mogą zwiększyć przewagę nad miejscem spadkowym nawet do 9 punktów. Początek meczu w Głubczycach w sobotę, 11 maja, o godz. 17:00.

Skład Odry Wodzisław w meczu ze Startem: Tomasz Bąkowski - Artur Gać, Marcin Grabowski, Piotr Sławik, Dawid Gojny - Paweł Polak, Tomasz Kukla, Grzegorz Jakosz, Marek Walczak - Bartosz Semeniuk (86' Bartosz Zyguła), Marcin Staszewski (72' Rafał Czogalik).