zamknij

Biznes

Oto aktualne stawki za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania w Wodzisławiu

2016-09-29, Autor: mk; źródło: UM Wodzisławia

Informujemy o wysokości stawek za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania w Wodzisławiu.

Reklama

Na ostatniej sesji rady miasta rajcy podjęli uchwałe w sprawie nowych stawek abonamentowych w Strefie Płatnego Parkowania w Wodzisławiu:

- stawki za parkowanie jednorazowe (opłaty w parkometrach) nie ulegają zmianie

- opłata za tzw. identyfikator wynosi 75 zł miesięcznie dla mieszkańców zameldowanych na pobyt stały lub czasowy oraz 150 zł miesięcznie dla przedsiębiorców mających siedzibę firmy w Strefie

- opłata za tzw. abonament wynosi obecnie 200 zł miesięcznie w Podstrefie A (czerwona) i 100 zł w Podstrefie B (zielona).

Przypominamy również, że mieszkańcy zameldowani na pobyt stały lub czasowy oraz przedsiębiorcy mający siedzibę firmy w granicach Podstrefy A uprawnieni są do zakupu identyfikatora w obniżonej zryczałtowanej cenie w formie abonamentu w wysokości 20 zł miesięcznie na parkingach miejskich: przy ul. Wałowej / Pośpiecha oraz przy ul. Arendarskiej.

Zmiany mają na celu zwiększenie dostępności miejsc parkingowych w Strefie Płatnego Parkowania a tym samym poprawę możliwości parkowania dla klientów lokali handlowych, usługowych i gastronomicznych działających na Starym Mieście.

Nowe stawki opłat w formie identyfikatorów i abonamentów w Strefie Płatnego Parkowania zaczną obowiązywać 14 dni od publikacji uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~asmax 2016-09-29
  11:12:54

  10 0

  Zgodnie z obecnym stanem prawnym pełnoprawne miejsce postojowe musi być oznakowane znakiem poziomym i pionowym. W przypadku gdy wybrane przez kierowcę miejsce postoju nie zostanie odpowiednio oznakowane znakiem pionowym i poziomym, a jest zgodne z ogólnymi zasadami o ruchu drogowym, czyli nie ma żadnych ograniczników powodujących wykroczenie, należy uznać to miejsce za niespełniające wymogów stanowiska postojowego w myśl nowelizacji rozporządzenia obowiązującej od 14 lutego 2014 roku, tym samym nie jest to miejsce kwalifikujące się do naliczenia opłaty za postój lub nałożenia opłaty dodatkowej za brak opłaty za postój w SPP. Wniosek nasuwa się jeden - kierowca, który zaparkuje w obszarze strefy płatnego parkowania na miejscu nieoznakowanym, nie będzie zobowiązany do uiszczenia opłaty za postój.

 • ~Arteks 2016-10-02
  23:42:56

  1 8

  Władze Rybnika powinne brać przykład z Wodzisławia gdzie ceny za parkowanie są prawidłowe w stosunku do wygody jaką jest przyjazd autem do samego centrum. W Rybniku mieszkańcy płacą tylko 20-30 zł w zależności od parkingu, a dla przyjezdnych abonament kosztuje tylko 100 zł. Czyli dużo mniej od Wodzisławia. Nie pozbędziemy się korków, hałasu, zmniejszenia smogu i zagracania centrów miast bez odpowiedniej polityki miast, także jeśli chodzi o to władze Wodzisławia postępują mądrzej.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?Oddanych głosów: 1278