Pływaczki Aligatora Gorzyce najlepsze na Śląsku

W dniach 1-2 czerwca na obiekcie GOTSiR NAUTICA w Gorzycach rozegrano Mistrzostwa Śląska w Pływaniu zawodników dwunastoletnich (rocznik 2000). Świetnie zaprezentowały się zawodniczki UKS ALIGATOR Gorzyce, które zdecydowanie wygrały klasyfikację medalową.

Wójt gminy Piotr Oślizło, Dyrektor Gminnego Ośrodka Turystyki Sportu i Rekreacji Arkadiusz Poloczek oraz Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego ALIGATOR w Gorzycach, przy pomocy Śląskiego Okręgowego Związku Pływackiego doskonale uporali się z trudami organizacji tak dużej imprezy. Miła atmosfera, gościnność organizatorów i perfekcyjna praca komisji sędziowskiej pozwoliły na bardzo sprawne przeprowadzenie zawodów.

> Zobacz więcej zdjęć

Mniej gościnne okazały się dla swych koleżanek i kolegów z innych drużyn podopieczne trenera UKS ALIGATOR Gorzyce Roberta Knapika. Drużyna w składzie: Alicja Adamska, Martyna Bronek, Zuzanna Gajtkowska, Eliza Kowalska, Martyna Pieczka i Sara Sedlaczek (w tym roczniku w UKS Aligator nie ma chłopców), potwierdziła, że jest jedną z najlepszych w Polsce i nie ma sobie równych na Śląsku.

Imponujący jest dorobek medalowy tych dziewcząt: Martyna Bronek – 6 złotych medali, Eliza Kowalska – 4 złote, Martyna Pieczka – 2 złote i 4 srebrne, Ala Adamska – 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy, Zuza Gajtkowska – 2 złote. W sumie zdobywając 10 złotych, 6 srebrnych i 1 brązowy medal zawodniczki trenera Knapika zdecydowanie wygrały klasyfikację medalową (łącznie dziewcząt i chłopców) wyprzedzając Dąbrowę Górniczą (6 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe medale) oraz Górnika Radlin (4 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal).

A mogło być jeszcze lepiej. Płynąc 200 m stylem klasycznym Eliza Kowalska uzyskała najlepszy czas w Polsce w swoim roczniku i… została zdyskwalifikowana za błędy techniczne na nawrotach. Straciła „złoto” i statuetkę najlepszej zawodniczki Mistrzostw. Cóż, sędziowie byli surowi, ale sprawiedliwi. Również Martynę Pieczkę poniosły emocje w biegu na 400 m dowolnym i było „tylko” srebro, a szanse na złoto były duże..

W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę Mistrzostw, za dwa najbardziej wartościowe wyniki w punktacji FINA, w pierwszej ósemce znalazły się cztery zawodniczki ALIGATORA: zwyciężyła Martyna Bronek, tuż za nią uplasowała się Eliza Kowalska, Martyna Pieczka była piąta, a Ala Adamska siódma.

Wśród chłopców bardzo dobrym występ zanotował Bartek Sawicki z Górnika Radlin, który wywalczył indywidualnie cztery złote medale, a w sztafetach srebro i brąz przy czym uzyskał kilka bardzo wartościowych wyników, co dało mu tytuł najlepszego zawodnika Mistrzostw.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 4