Pływanie: złoto w każdym starcie M. Bronek

Młoda pływaczka Aligatora Gorzyce została multimedalistką Mistrzostw Śląska.

Mistrzostwa Śląska to jedna z ważniejszych imprez sportowych, która odbywa się w naszym regionie. Nasi młodzi sportowcy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności rywalizując w Radlinie (11-latki) oraz Knurowie (10-latki). Swoją dominację na Śląsku potwierdziła Martyna Bronek zawodniczka UKS Aligator Gorzyce, która w każdym starcie zdobyła złoty medal (50 i 100m. st. motylkowym, 50m. st. dowolnym oraz 100m. st. grzbietowym), co jednocześnie pokazało jej wszechstronność.

Martyna Bronek razem z klubowymi koleżankami (Alicja Adamska, Zuzanna Gajkowska, Ewa Nielaba) święciły sukcesy w wyścigach sztafetowych zajmując 2. miejsce 4x50m. st. dowolnym (przegrywając zaledwie 0.42 sekundy 1. miejsce) oraz 3 miejsce 4x50m. st. zmiennym pokonując reprezentacje prawie 20 klubów śląskich.

Udane starty zaliczyły również Alicja Adamska i Zuzanna Gajkowska. Pierwsza nich zajęła 4. miejsce na 100m i 5. miejsce na 50m. st. klas. oraz 8. miejsce na 200m. st. dowolnym, a jej koleżanka była piąta na 100m. i szósta na 50m. st. mot. oraz dziewiąta na 100m. st. zmiennym.

Podczas mistrzostw podsumowano i nagrodzono zawodników i kluby Ligi Klubów Śląskich, która składała się z dwóch rund (I luty, II kwiecień),. Jej celem jest wyłonienie najlepszych i najbardziej wszechstronnych zawodników. Tutaj również zwyciężyła Martyna Bronek wychowanka trenera Roberta Knapika odbierając statuetkę za łączny wynik.

Świetnie zaprezentowali się najmłodsi sportowcy Aligatora, którzy w Knurowie dzielnie walczyli z innymi młodymi sportowcami. Benjamin Kucza trenujący pod okiem Roberta Knapika zdobył brązowy medal na 100m st. zmiennym i 4. miejsce na 200m. st. dow.

Z kolei Dominice Bura (zawodniczka Iwony Cymerman) zabrakło 0.13 sekundy do 3-go miejsca na 100 dowolnym, a 100m. st. zmiennym ukończyła na 5. miejscu.

Zdobyte medale, pobite rekordy życiowe oraz osiągane coraz wyższe pozycje na zawodach zmienią się z pewnością w dużą motywację i zapał do treningów.