Wystawa zdjęć pod nazwą „Świat obok nas .Tradycje i obrzędy województwa śląskiego” ilustruje współczesną obrzędowość na terenie naszego województwa. Autorem wystawy jest Robert Garstka - fotograf, animator kultury oraz dokumentalista regionalnej historii. Robert jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Śląskiego. Został uhonorowany nagrodą oraz wyróżnieniem Miasta Będzina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury oraz wyróżniony przez Związek Kombatantów Odznaką Zasłużony dla Związku Kombatantów RP i BWP, za dokumentację zdjęciową do publikacji Miejsca pamięci w Będzinie.
Robert Garstka to także autor książki „Będziński pejzaż frasobliwy” oraz albumów fotograficznych „Dom wieczności”, „Przydrożni świadkowie wiary”, „Świat obok nas”, „Obrzędowość doroczna w województwie śląskim”. Współautor zdjęć w publikacjach książkowych m.in. Istebna zespół regionalny, Kolędnicy, Dziedzictwo diaspory, Katalog zabytków techniki regionu zagłębiowskiego. Współzałożyciel grupy fotograficznej Koń Trojański i Stowarzyszenia Via Arte. Laureat licznych konkursów fotograficznych.
Wystawa prac Roberta Garstki będzie eksponowana w wodzisławskim muzeum do 18 września. Można ją oglądać w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach od 9:00 – 15:00, w środy w godzinach od 9:00 – 17:00 oraz w niedziele w godzinach od 10:00-14:00. Wstęp jest bezpłatny.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Miały być 52, było 260. Rekordzistka przeczytała aż tyle książek
1836Bezpieczne zachowanie w wolnym czasie. Spotkanie policjanta z dziećmi
1673Coast Patrol gwiazdą WOŚP w Rydułtowach
1446Stand-up w WCK. Marcin Zbigniew Wojciech wystąpi w Wodzisławiu
1366"Mój lekturowy przebój". Kto najlepszy w konkursie?
540Rydułtowy: W szkole postrzelamy... wirtualnie. Otwarto pierwszą w powiecie strzelnice (foto,wideo)
+1 / -325-lecie Powiatu Wodzisławskiego. Za nami Koncert Noworoczny
+0 / -2XXIII Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych za nami. Nagrodzono zwycięzców
+0 / -2"Mój lekturowy przebój". Kto najlepszy w konkursie?
+2 / -5Stand-up w WCK. Marcin Zbigniew Wojciech wystąpi w Wodzisławiu
+1 / -4Rydułtowy: W szkole postrzelamy... wirtualnie. Otwarto pierwszą w powiecie strzelnice (foto,wideo)
0"Mój lekturowy przebój". Kto najlepszy w konkursie?
0Miały być 52, było 260. Rekordzistka przeczytała aż tyle książek
0Stand-up w WCK. Marcin Zbigniew Wojciech wystąpi w Wodzisławiu
0Coast Patrol gwiazdą WOŚP w Rydułtowach
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alertKtórędy powinna przebiegać linia kolejowa łącząca Wodzisław z Jastrzębiem?
Oddanych głosów: 2317