MKS ZORZA wygrywa na inaugurację III ligi

W pierwszej kolejce nowego sezonu III ligi siatkarki MKS ZORZY Wodzisław Śląski pokonały na wyjeździe MKS Czechowice-Dziedzice 3:2.

Pierwszy mecz sezonu 2011/2012 w III lidze piłki siatkowej kobiet młoda ekipa ZORZY rozegrała, podobnie jak przed rokiem, na wyjeździe w Czechowicach-Dziedzicach. I, podobnie jak w ubiegłym sezonie, o wyniku spotkania decydował tie-break. Tym razem jednak, zwycięstwo przypadło w udziale siatkarkom ZORZY.

Siatkarki z Wodzisławia Śląskiego premierowe spotkanie sezonu rozpoczęły stremowane i pozwoliły doświadczonym gospodyniom na minimalne zwycięstwa w dwóch pierwszych partiach. Podopieczne trenera Brzezinki nie popełniały błędów, ale ich poczynaniom brakowało pewności siebie i odpowiedniej siły ataku. Wodzisławianki weszły w swój rytm gry od seta trzeciego – wzmocniły zagrywkę, poprawiły odbiór, a ich ataki nabrały odpowiedniej mocy. Sygnał do ataku dały środkowe ZORZY – Patrycja SzadoKarolina Sowisz, które raz po raz skutecznie mijały blok gospodyń. Zespół z Wodzisławia wyraźnie wygrał trzecią odsłonę meczu, by w czwartej wręcz zdemolować przeciwniczki, górując nad zawodniczkami z Czechowic w każdym elemencie gry. Set piąty jest zawsze loterią, lecz wodzisławianki zagrały już na swoim poziomie, spokojnie i pewnie punktując rywalki i wygrywając tą partię do 11, a cały mecz 3:2.

MKS Czechowice-Dziedzice - MKS "Zorza" Wodzisław Śl.  2:3
(25:22, 25:23, 19:25, 12:25, 11:15)

Kolejny mecz siatkarki ZORZY rozegrają w sobotę, 24.09.2011 r. o godzinie 18.00 w hali Szkoły Podstawowej nr 8 w Wodzisławiu Śląskim, przy ul. Jastrzębskiej 136. Rywalem ZORZY w tej konfrontacji będzie drużyna AZS KU AT-H w Bielsku-Białej. Wstęp wolny.