Sukces biathlonistów. Siedem medali Mistrzostw Polski

Młodzi biathloniści z sukcesem zakończyli udział w Mistrzostwach Polski. Zawodnicy UKS Strzał Wodzisław Śląski wrócili do miasta z rekordową ilością siedmiu medali. Zdobyli je zarówno w biegach indywidualnych, jak i sztafetowych.

Zawody Mistrzostw Polski rozgrywane były w dniach 28-30 czerwca w Czarnym Borze. Już pierwszy dzień zmagań rozpoczął się fenomenalnie dla wodzisławskiej drużyny. Złoto zdobył Piotr Zając, a srebro dorzucił Aurelio Latuszewski.

W biegach sprinterskich zespół Strzał odniósł kolejne sukcesy. Złoty medal wywalczyła młodziczka Tkocz Kinga. Złoty krążek również zdobył młodzik młodszy Latuszewski Aurelio, a brązowy medal Piotr Zając.

W ostatnim dniu imprezy odbywały się zawody drużynowe. Złoty medal wywalczyli:
Latuszewski Aurelio, Mika Szymon, Zając Piotr. Brązowy medal młodziczki młodsze: Grabiec Kamila, Ryszka Małgorzata, Oślizło Magdalena.

Poniżej pozostałe wyniki wodzisławskiego UKS Strzał.

Bieg indywidualny

Juniorki mł.: 19. miejsce wywalczyła Kocur Otylia,
Młodziczki:12. Tkocz Kinga, 15. Karbowniczyn Martyna,19. Paulina Kądziela
Młodzik młodszy:5. Radosław Zieliński, 14. Szymon Mika, 22. Kłosok Aleksander.
Młodziczka młodsza: 7. Grabiec Kamila, 17. Oślizło Antonina, 19. Oślizło Magdalena, 29. Ryszka Małgorzata

Bieg sprinterski

Juniorka młodsza: 11. miejsce Otylia Kocur,
Młodziczka: 32. Kądziela Paulina, 33 Karbowniczyn Martyna
Młodzik młodszy: 4. Szymon Mika, 5. Kłosok Aleksander, 9. Zieliński Radosław.
Młodziczki mł.: 8. Oślizło Magdalena, 14. Ryszka Małgorzata, 16. Grabiec Kamila, 21. Oślizło Antonina
Sztafety: Młodziczki: 5. miejsce: Tkocz Kinga, Kądziela, Paulina, Karbowniczyn Martyna.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 6