Szachy: Antoni Wołyński wicemistrzem Europy

2023-10-12, Autor: KB

W dniach 27 września - 1 października w Słowenii odbyły się Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i błyskawicznych. Nie bez sukcesu zakończył je mieszkaniec Marklowic, Antoni Wołyński, który zostal wicemistrzem Europy!

W pierwszy i drugi dzień Mistrzostw rozgrywane były zawody w szachach szybkich na dystansie dziewięciu rund.

Antoni Wołyński startował z 18 numerem - w turnieju wygrał 6 partii, 2 zremisował i 1 partie przegrał co uplasowało go na wspaniałym DRUGIM stopniu podium i tytułem WICEMISTRZA EUROPY DO LAT 8.

Trzeci dzień to pojedynki w szachach błyskawicznych na dystansie dziewięciu podwójnych rund (mecz i rewanż).

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia tego roku w tym tempie szachowym Antoni uzyskał tytuł Wicemistrzostwa Polski do lat 8. W Mistrzostwach Europy w blitzu młody szachista rozstawiony był z numerem 7 - tym razem 5 rund wygrał, 2 zremisował i 2 przegrał. Łącznie uzyskał 11 pkt i zajął wysokie V miejsce.

Wartym zaznaczenia jest fakt, że od początku Mistrzostw Antoni grał na czołowych szachownicach i zwycięstwo w ostatniej rundzie dawało brązowy medal.

Dodatkowo Antoni zanotował całkiem niezły przyrost rankingu FIDE:
  • szachy szybkie aż o 193 oczka
  • szachy błyskawiczne o 55 oczek.

Reprezentanci Polski z Mistrzostw Europy w Słowenii przywieźli 5 medali w szachach szybkich, 8 medali w szachach błyskawicznych i 3 medale z drużynówki
Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 8