zamknij

Wiadomości

Trwa remont ul. Czarnieckiego. Jak idą prace? [foto,wideo]

Trwa modernizacja ponad dwukilometrowego odcinka ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. Prace są na bardzo zaawansowanym etapie. Zakończenie planowane jest na listopad tego roku.

Reklama

W ramach inwestycji przebudowany jest ponad dwukilometrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Jastrzębską (droga wojewódzka) do skrzyżowania z ul. Mszańską, Turską i Skrzyszowską (tzw. skrzyżowanie pięciu dróg). Zadanie obejmuje również modernizację chodników i poboczy, budowę odwodnienia drogi, budowę ścieżki rowerowej (na odcinku od ulicy Odrodzenia do ulicy Jastrzębskiej), a także przebudowę skrzyżowań z ul. Teligi i Piaskową, ul. Batalionów Chłopskich i ul. Odrodzenia.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 13 milionów złotych. Znaczna część zadania zostanie pokryta ze środków zewnętrznych. Na tę inwestycję Zarząd Powiatu pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dofinansowanie w wysokości 55% kosztów kwalifikowanych, tj. ponad siedem milionów złotych. Pozostałą część inwestycji współfinansują wspólnie Powiat Wodzisławski i Miasto Wodzisław Śląski.

Przypomnijmy, że do końca wakacji potrwają tutaj utrudnienia.

Wykonawcą inwestycji została wyłoniona w przetargu firma Auto Trans Asfalty sp. z o.o. z Gierałtowic.

Termin ukończenia zadania to listopad 2023 roku.

 

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Ironik72. 2023-07-25
    19:47:18

    0 3

    Nawierzchnia była w fatalnym stanie i fajnie że będzie wyremontowana. Szkoda tylko, że nie ma trasy rowerowej, a chodnik z kostki wygląda jak fale na morzu - co zjazd do posesji to w dół, potem znowu w górę. W efekcie współczuć można osobom na wózkach, bo wrażenia będą jak w Energylandii. Mamy rok 2023, a drogi budujemy jak w XX wieku, jakby nie było elektrycznych hulajnóg, wózków, rowerów...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jakie masz plany na wakacje?


Oddanych głosów: 106