Trzy srebra dla Mirażu na Mistrzostwach Polski

2019-06-03, Autor: ig, materiały prasowe

Zespół Taneczny Miraż działający w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” trzykrotnie wywalczył tytuł wicemistrza Polski podczas Krajowych Mistrzostw IDO show dance. Zawody odbywały się od 31 maja do 2 czerwca w Raszynie.

W mistrzostwach wystartowały 44 tancerki zespołu Miraż zarówno w kategoriach dziecięcych, jak i juniorskich. Wśród dzieci najlepiej zaprezentowała się mini formacja pt. „Zapraszamy do zwiedzania” z choreografią autorstwa Lenki Krčovej oraz duet Wiktorii BogdanowiczNadii Gilner pt. „Nawet księżniczka czasami się nudzi” autorstwa Klaudii Czapki i Lenki Krčovej. Oba pokazy zdobyły srebrny medal.

Ponadto Miraż zajął następujące miejsca w kategorii dziecięcej: 5. miejsce dla dużej formacji pt. „Polar express”, 5. miejsce dla duetu Anny KubiczLaury Stui pt. „Jedna po mamie, druga po tacie”, 5. miejsce dla Hanny Łaciok za choreografię „Każdemu się może zdarzyć”.

W kategorii juniorek 2. miejsce zdobyła mini formacja pt. „W drodze na szczyt” z choreografią autorstwa Klaudii Czapki. Ponadto, na 4. miejscu uplasowała się duża formacja pt. „Kto jest najpiękniejszy na świecie”. 4. miejsce zajęła również Emilia Sopyła w swojej solówce pt. „Czas mija”. Zuzanna Halfar z tańcem pt. „Tato, czy Ty mnie słuchasz?” zajęła 7. miejsce. Zuzanna Wójtowicz uplasowała się na 14. pozycji z choreografią „Jedna miłość, dwie Julie”, natomiast Emilia Krzyształa zajęła 28. miejsce za choreografię „Igrzyska śmierci”.

- Gratuluję wszystkim tancerkom imponujących sukcesów. Cieszę się, że zespół Miraż po raz kolejny pokazał mistrzowski poziom i potwierdził swoją mocną pozycję w tanecznym świecie. W sposób szczególny gratuluję instruktorkom Lence Krčovej i Klaudii Czapce „srebrnych” choreografii – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Przed zespołem Miraż jeszcze jeden ważny wyjazd na zawody przed zasłużonymi wakacjami. W połowie czerwca grupa wyjeżdża do czeskiej Pragi, aby zawalczyć o najwyższe miejsca na podium podczas Mistrzostw Europy w jazz dance.

Na co dzień zespół działa w Wodzisławskim Centrum Kultury. Trenerami grupy są Lenka Krčová, Ryszard Kozłowski, Klaudia Czapka, Dominika Pławna, Marcin Kost oraz Evgeniya Makeeva-Wyputa.