Wicemistrzowie Europy w hokeju na... stole

Zawodnicy UKS-u Sparta Czyżowice oraz Floty Młodych Port Wodzisław Śląski rywalizowali w Sankt Petersburgu w Rosji podczas XVIII Mistrzostw Europy w Hokeju Stołowym.

UKS Spartę Czyżowice reprezentowali Marek Kurasz i Patryk Duda, natomiast Flotę Młodych Dariusz Targosz, Andrzej Mazurczyk, Martyna Mazurczyk, Przemysław Reclik, Rafał Muskała.

W rywalizacji drużynowej polska reprezentacja w składzie Marek Kurasz (Sparta), Andrzej Mazurczyk, Dariusz Targosz (Flota Młodych) zajęła II miejsce pokonując Armeńczyków, Rosjan oraz Szwedów. W finale lepsi okazali się Czesi.

Indywidualnie bardzo dobrze spisali się juniorzy. Patryk Duda zajął 5. miejsce, a Rafał Muskała – 6. Z kolej w kategorii kobiet Martyna Mazurczyk zajęła 4. miejsce.

W dyscyplinie Air-hockey 2. miejsce w kategorii junior zajął zawodnik Floty Młodych Rafał Muskała.

Już dzisiaj zapraszamy na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Wodzisławiu Śląskim w Hotelu Amadeus w dniach 25-27 maja 2012 roku.