zamknij

Biznes

Wkrótce w Wodzisławiu Targi Pracy „Przedsiębiorczość”

2013-10-09, Autor: mk
Już za tydzień w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się Targi Pracy „Przedsiębiorczość".

Reklama

Podczas targów absolwenci, młodzież ucząca się i osoby poszukujące pracy będą mogli zapoznać się z ofertami pracy stałej, krótkoterminowej, sezonowej, pracy za granicą, propozycjami szkoleń, kursów zawodowych i kwalifikacyjnych oraz z informacjami z zakresu doradztwa zawodowego. Targi odbędą się 16 października w godzinach 10.00 - 12.00.

To kolejna inicjatywa podejmowana przez Ochotnicze Hufce Pracy w ramach współpracy z wodzisławskim starostwem w związku z realizacją projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy". Dzięki niemu w Radlinie i w Wodzisławiu Śl. działają Punkty Pośrednictwa Pracy, a w Pszowie - Młodzieżowe Centrum Kariery.

 

Ostatnio, w siedzibie Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu uruchomiono też Ośrodek Szkolenia Zawodowego. Z jego oferty mogą skorzystać osoby w wieku 18-25 lat bezrobotne oraz poszukujące pracy, szczególnie te, które nie posiadają kwalifikacji zawodowych. Jest to szczególnie istotne dla tych osób, które zakończyły swoją edukację na poziomie szkoły podstawowej lub gimnazjum. Reforma szkolnictwa zawodowego zlikwidowała bowiem zasadnicze szkoły zawodowe dla dorosłych i obecnie jedyną szansą na zdobycie kwalifikacji przez te osoby jest udział w kursach, np. takich jak organizowane przez wodzisławski OSZ.

 

Projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~2plus2 2013-10-09
  11:39:29

  1 0

  Czy to komuś w czymś pomoże? jest takie bezrobocie, że naprawdę pracy nie ma, zamiast wydawać kasę na takie imprezki, lepiej dać je instytucjom na zatrudnienie nowych pracowników

 • ~ 2013-10-09
  14:03:42

  1 0

  Błąd w myśleniu. Czy nie byłoby lepiej nie zabierać pieniędzy przedsiębiorcom, którzy mieliby ich więcej na inwestycje i związane z tym miejsca pracy? Nie trzebaby robić głupawych imprezek i dawać nikomu pieniędzy. W sposób jaki robi się to teraz, żywi się mnóstwo darmozjadów. Chyba że uznamy to za tworzenie miejsc pracy i przeciwdziałaniu bezrobociu. Tylko jak długo?

 • ~kisi 2013-10-10
  09:05:57

  0 0

  A dlaczego nazwa "Przedsiębiorczość"?

 • ~ 2013-10-11
  14:05:33

  0 1

  "Przedsiębiorczy" to są ci, którzy wyciągają kasę z Unii, czyli z naszych podatków, czyli organizatorzy takich "inicjatyw". Proszę Szanowną Redakcję o zadanie sobie wysiłku i zbadanie po tych targach ilu ludzi znalazło stałą pracę.

 • ~fandango 2013-10-13
  20:27:52

  0 0

  Mariusz, brawo!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Którędy powinna przebiegać linia kolejowa łącząca Wodzisław z Jastrzębiem?
Oddanych głosów: 2311

Prezentacje firm