zamknij

Biznes

Wodzisław: Izba Gospodarcza zachęca - zamiast płacić podatek od nieruchomości odświeżcie swoje kamienice

2014-06-17, Autor: mk
Procedura jest bardzo prosta i warto skorzystać - zachęca właścicieli do korzystania z ulgi podatkowej od nieruchomości w zamian za remont elewacji, Krzysztof Dybiec, prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu.

Reklama

- Zachęcam Państwa do korzystania z ulgi podatkowej od nieruchomości w zamian za remont elewacji zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Wodzisław Śląski nr XLIV/395/14 z 26 lutego 2014 - mówi Krzysztof Dybiec, prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu.

 

W ramach poprzedniej uchwały od 2012 roku skorzystało na tym 21 właścicieli nieruchomości w centrum naszego miasta. - Procedura jest bardzo prosta. Przed rozpoczęciem remontu należy złożyć wniosek i dołączyć do niego dokumentację fotograficzną oraz w przypadku wymagania, kopię decyzji na rozpoczęcie prac budowlanych. W dużym, skrócie należy wykonać konserwacje ( p. malowanie) lub remont elewacji z każdej strony budynku. Po zakończeniu remontu należy złożyć odpowiednie dokumenty opisane w uchwale, ale nadmieniam, że wydział finansowy Urzędu Miasta jest doskonale przygotowany, aby pomóc Państwu w tym zakresie. Proszę mi wierzyć procedura nie jest trudna a warto skorzystać - przekonuje prezes Dybiec.

 

Przykładowo jeżeli ktoś płaci np. 5000 podatku rocznego to może mieć ulgę przez 5 lat czyli tak naprawdę może wykonać malowanie czy remont elewacji za 25.000 zł. - Przechodziliśmy te procedury podczas remontu budynku przy ul. Targowej 5. Jeżeli ktoś z Państwa będzie miał jeszcze jakieś wątpliwości, czy pytania to zapraszam na kawę do mnie na Plac Zabaw Zoolandia , chętnie wszystko wyjaśnię - dodaje.

 

>>Wodzisław: właściciele nieruchomości skorzystali z ulg - czytaj więcej

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~wodzislawianin1 2014-06-17
  11:25:06

  2 0

  Mam mieszkane uczucia, dlaczego tylko w centum, dlaczego miasto całkowicie rezygnuje z podatków, dlaczego mieszkańcy bloków remontujący elewacje i poprawiający wizerunek miasta również z ulgi korzystać nie mogą? Odnowiony blok też poprawia estetykę w mieście. Z drugiej strony jeśli odnowionych zostałoby wiele ładnych budynków to poprawiłoby to wizerunek miasta. UM i Powiat powinien jednak zacząć od perełek architerktury, park i staw wymaga remontu z pałacu ślubów w Wodzisławiu odpada farba, ze szpitala na 26 marca i na Wilchwach podobnie, baszta niewyremontowana, pawilony na Jana Pawła straszą. Wiele jest do zrobienia...

 • ~ 2014-06-17
  19:14:16

  0 0

  @wodzislawianin1 - bardzo dobra uwaga by odnawiać pozostałe części miasta, które piękne nie są. nie tylko bloki i osiedla ale również indywidualne budownictwo powinno mieć możliwość z korzystania z takich ulg. można ograniczyć pole działania do kwoty x lub y obiektów w zabudowie wielorodzinnej czy jednorodzinnej. przy mądrym zarządzaniu w wielorodzinnej zabudowie z pewnością część środków przeznaczona zostanie na rewitalizację osiedli. zresztą można to pewnie uwarunkować w zwolnieniu. w zabudowie jednorodzinnej ulga może przysługiwać przy spełnieniu wymogów "niskiej emisji". wówczas wilk syty i owca cała. ogólnie można wykorzystać 1mln z budżetu obywatelskiego - skoro kasa się znalazła to lepiej pójść w w/w kierunku niż sam budżet obywatelski, który po zgłoszonych wnioskach w wielu przypadkach jest "prywatną inicjatywą niewielkiej grupy społecznej" i ma pomóc garstce osób a nie miastu. mnie bardziej ciekawi czy radni z komisji strategii zaopiniują ulgi w podatku od nieruchomości na 5 lat dla osób, które w 2-3 lata wybudują się w wodzisławiu śląskim. zgłoszony jest projekt do pracy nad taką uchwałą, co powinno przerzucić się na zwiększenie liczby mieszkańców bądź zatrzymanie wyludniania się miasta. realnie rzecz ujmując zatrzymania/zwiększenia wpływów z podatków.

 • ~ 2014-06-17
  19:17:21

  1 0

  co do parku miejskiego i pałacu ślubów masz 100% rację. niestety miasto głupio tłumaczy się tym, że bez środków zewnętrznych niewiele zdziała. trzeba pogrzebać w budżecie i poszukać pieniędzy. na kubsza też miejskie obiekty straszą ;-) pocieszające mimo wszystko jest to, że kamienica na rynku, w której funkcjonuje millenium doczeka się remontu, bo wg mnie to najbrzydsza kamienica na rynku.

 • ~ 2014-06-17
  19:18:46

  4 0

  do redakcji: pokazałbym odnowiony budynek koncentratów, który sam w sobie jest pięknym obiektem - jak dla mnie jednym z ładniejszych w mieście :-)

 • ~redaktor 2014-06-18
  10:09:16

  0 0

  Z treści tej uchwały nie wynika, że pomoc ta skierowana jest wyłącznie do właścicieli nieruchomości, chyba że przeoczyłem tę informację. wymienione są nazwy ulic i że wsparcie kierowane jest do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Którędy powinna przebiegać linia kolejowa łącząca Wodzisław z Jastrzębiem?




Oddanych głosów: 2317

Prezentacje firm