zamknij

Wiadomości

Wodzisław: wąwozy znikają z mapy miasta

2019-03-21, Autor: ig

Wodzisławskie wąwozy zmieniają swoje oblicze. W kolejnych miejscach powstają parki, skwery, wybiegi dla psów i siłownie pod chmurką. Urząd Miasta zapowiada w najbliższych tygodniach ostatnie szlify przy wąwozie Staszica i PCK.

Za sprawą kilku milionów unijnego dofinansowania tereny zielone w Wodzisławiu zmieniają się nie do poznania. W najbliższych tygodniach zakończone zostaną prace przy dwóch wąwozach- Staszica i Tysiąclecia. Mieszkańcy sąsiadujących z terenami osiedli będą mogli korzystać m.in. z ogrodzonych wybiegów dla psów, betonowych grilli czy siłowni pod chmurką.

Reklama

- Cieszę się, że poprzez zmienione, atrakcyjne miejsca zagwarantujemy naszym mieszkańcom możliwość nieodpłatnego i ciekawego spędzania wolnego czasu, relaksu, spotkań, spacerów, aktywnego wypoczynku w otoczeniu natury, wśród uporządkowanej zieleni i nowo posadzonych roślin. Co ważne, tereny, które przeszły metamorfozę, będą mogły służyć wodzisławianom w różnym wieku - także maluchom oraz naszym seniorom - mówi prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Prace prowadzone przy wąwozie Staszica i PCK polegają na nasadzeniu zieleni, utworzeniu łąk kwiatowych, zapewnieniu niezbędnej architektury w postaci ławek, stołów i koszy. Pojawią się również grille betonowe i siłownie pod chmurką. Dla najmłodszych przygotowano tablice edukacyjne, z kolei dla czworonogów ogrodzony plac zabaw. Łączny koszt przedsięwzięć to około 3 mln zł.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 39 - 1 - 43

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Bogusława Cygan 2019-03-22 10:20:06

  Bardzo się cieszyłam z tych ścieżek spacerowych i wybrałam się na przechadzkę.Okazało się,że to co wygląda jak asfalt jest zrobione z czarnego miękkiego proszku,w którym zapadają się nogi.I mnie się to właśnie przydażyło.Wyrżnęłam na plecy.Skończyło się na SOR.Teraz już prawie drugi miesiąc leżę a w mieszkaniu chodzę o kulach.Zyczę zdrowia dla seniorów,którzy korzystają z tych proszkowanych ścieżek spacerowych.

  10 13
 • ~Marzena Miodek 2019-03-22 13:58:06

  Miejsce dla najmłodszych? Na prawdę? Ciekawe jak się najmłodsi mają tam dostać? Dzisiaj wybrałam się tam z 9 mies. córką i chcąc pokazać dziecku to "cudo" musiałam znosić wózek po schodach bo ktoś "zapomniał" zamontować szyny na wózek. Miejsce może i fajne ale póki nie będzie do niego podjazdu to się tam raczej nie wybiorę...

  10 11
 • ~Rychu 2019-03-22 21:32:56

  Jest gdzieś mapka z zaznaczonymi miejscami poddanymi rewitalizacji?

  5 6
 • ~Wojciech Kotyla 2019-03-27 07:34:29

  W Wodzisławiu obowiązuje trend upiekszania miasta poprzez dokładanie kolejnych "zielonych" skrawkow przy zaniedbywaniu starych

  2 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy popierasz strajk nauczycieli?
Oddanych głosów: 1021