Worek medali dla Aligatora Gorzyce

Wspaniałym sukcesem dla Aligatora Gorzyce zakończyły się Mistrzostwa Śląska w pływaniu, które przeprowadzono w miniony piątek w Radlinie i w sobotę w Knurowie. W rywalizacji wzięło udział prawie 500 młodych pływaków z ponad 26 klubów z całego śląska.

W roczniku 2000 najlepiej spisała się zawodniczka UKS ALIGATOR Gorzyce Martyna Bronek, która w 4 startach nie dała szans rywalkom zwyciężając we wszystkich konkurencjach (50, 100 i 200 stylem dowolnym oraz 100 stylem grzbietowym), dzięki czemu została najlepszą zawodniczką mistrzostw w klasyfikacji generalnej.

Kroku Martynie dotrzymywały jej klubowe koleżanki Alicja Adamska i Zuzanna Gajkowska, które również stanęły na podium. Alicja Adamska trzykrotnie otrzymywała medale i dyplomy zostając raz wicemistrzynią Śląska na  100 m stylem grzbietowym i dwukrotnie stając na trzecim stopniu podium w  konkurencjach 50 i 100 stylem klasycznym. Zuzanna Gajkowska zajęła 3 miejsce w  bardzo wymagającej konkurencji 100 m stylem motylkowym otrzymując brązowy medal.

Poza startami indywidualnymi przeprowadzone zostały wyścigi sztafetowe na dystanise 4x50 m stylem dowolnym oraz 4x50 m stylem zmiennym. Przy ogłuszającym dopingu obie konkurencje zakończyły się zwycięstwem zawodniczek ALIGATORA, który wystąpił w składzie: Martyna Bronek, Alicja Adamska, Zuzanna Gajkowska i Martyna Pieczka. Podopieczne trenera Roberta Knapika w sumie z Mistrzostw przywiozły aż 10 medali co w klasyfikacji medalowej dało 3 miejsce.

Następnego dnia w roczniku 2001 odbyły się Mistrzostwa Śląska w Knurowie, gdzie ALIGATOR również pokazał, że jest liczącym się klubem w naszym regionie.

W konkurencji 100 i 200 m stylem dowolnym wicemistrzynią Śląska została Dominika Bura, która dołożyła do tego trzecie srebro w wyścigu sztafetowym 4x50 m stylem dowolnym ciesząc się ze swoimi koleżankami z klubu: Natalią Musioł, Marią SitoMagdaleną Krótki z kolejnego podium. Należy wspomnieć, że Dominika otrzymała statuetkę dla najlepszej zawodniczki mistrzostw zajmując w klasyfikacji generalnej 2 miejsce.

Ostatni medal zdobył Benjamin Kucza, który na dystansie 100m. stylem grzbietowym wypływał sobie 3 miejsce zdobywając brązowy medal.

Trenerem obu grup wiekowych jest Robert Knapik, dla którego był to intensywny i pełen wspaniałych emocji weekend.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0