zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Wspaniały jubileusz kokoszyckiej szkoły

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 15 w Kokoszycach miała swoje wielkie święto. Ta wodzisławska szkoła świętowała 180-lecie swojego istnienia. Tak piękny jubileusz uświetniło nadanie szkole sztandaru oraz imienia. Od tej pory kokoszycka "15" nosi imię znanego wszystkim dzieciom pisarza – Kornela Makuszyńskiego.

Reklama

Uroczystość, jak przystało na taką okazję, była naprawdę wspaniała. Rozpoczęła się od mszy świętej celebrowanej przez arcybiskupa Damiana Zimonia, podczas której zgromadzeni modlili się w intencji szkoły oraz osób z nią związanych. Podczas mszy poświęcono również nowy sztandar.

Następna część uroczystości odbyła się już na terenie Jubilatki. W szkole miała miejsce akademia, podczas której padło wiele wzruszających i pięknych słów. Wśród naprawdę wielu zaszczytnych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele ukraińskiej miejscowości Stryj, w której urodził się Kornel Makuszyński oraz dyrektor gimnazjum, do którego niegdyś uczęszczał pisarz.

 

Z okazji jubileuszu symboliczny prezent na ręce dyrektor Ewy Sosny złożył także prezydent miasta. Mieczysław Kieca przekazał szkolnej społeczności "talon" na nowe boisko, które powstanie przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 już w tym roku. 

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~wrona77 2014-01-10
  01:30:45

  0 3

  A to że tak zapytam poprzedni patron komuś zaczął przeszkadzać? Ile razy będą zmieniać z lepszego na piękne?

 • ~blebleble 2014-01-10
  08:38:44

  4 0

  Jest wyraźnie napisane, że nadano szkole imię, nie zmieniono.

 • ~ 2014-01-10
  12:17:58

  3 0

  O moje gratulacje co" za zaszczyt",no naprawdę jest się czym chwalić,może łaskawa Pani dyrektor pochwali się tym,że szkoła niema nawet pieniędzy żeby przedszkolakom wyremontować plac zabaw,dzieci wychodzą tylko na spacer,a plac zabaw omijają szerokim łukiem bo jego stan zagraża zdrowiu i życiu dzieci,projekt na dofinansowanie przeszedł koło nosa bo nie postarano się o poprawne wykonanie jego planu.A odnośnie "wspaniałego jubileuszu kokoszyckiej szkoły" warto wspomnieć,że nasi uczniowie nie dostali nawet po lizaku podczas,gdy cała śmietanka zaproszona objadała się cateringiem, a dzieci nie zostały dopuszczone ani do stolówki, ani do automatu ze słodyczmi,gdyż pod czujną obstawą nauczycieli zostały szybko poganiane do wyjścia po zakończeniu akademi.NO NAPRAWDĘ MOJE GRATULACJE SZANOWNA DYREKCJO JEST SIĘ CZYM CHWALIĆ!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.