Wyniki czyżowickich biegów

26 listopada 2016 r. KS Forma Wodzisław Śląski zorganizował Wieczorny Bieg Drużynowy Pod Księżycem o Puchar Starosty Wodzisławskiego.

Na starcie w Western Rancho Czyżowice zameldowało się 104 zawodników, 23 kijkarzy oraz 81 biegaczy. Najliczniej reprezentowana była wodzisławska Forma, Easy Run z Raciborza oraz Solis Hoko Team. Warto dodać iż barwy Easy Run reprezentował Prezydent Raciborza Mirosław Lenk.

Wyznaczona trasa była niezwykle malownicza, gdyż biegła leśnymi ścieżkami czyżowickiej ostoi leśnej. Zaraz na początku na zawodników czekał ostry podbieg oraz grząska usiana liśćmi i kamieniami leśna przesieka. Zawody rozegrane zostały na dwóch 4,5 km pętlach. Drugie okrążenie zawodnicy pokonywali już w zupełnych ciemnościach. Zdarzały się sytuację iż niefrasobliwi uczestnicy startujący bez czołówek gubili się w lesie.

Dość nieoczekiwanie dla wszystkich bieg wygrał reprezentant słonecznej Italii Roberto Dimiccoli. Drugi był Artur Roczkowski z Rybnika a trzeci Ryszard Skiba z Raciborza. Wśród Pań najlepsza była Agnieszka Rębisz z Raciborza. Za nią uplasowała się Barbara Popek oraz Dominika Pacak również z Raciborza. Zmagania nordic walking wygrał Paweł Mencewicz z wodzisławskiej Formy. Wśród pań najlepsza była Elżbieta Żuchowicz z Dąbrowy Górniczej.

Jak przystało na bieg drużynowy nagrodzono także pary stanowiące jeden team. Najlepszy zespół męski to duet Robert Zostawa/Aleksander Damec, zespół żeński Hania Ficek/Kinga Groborz, mieszany Agnieszka Rębisz/Mariusz Rębisz.

Najliczniejszym zespołem była wodzisławska Forma zaś najlepszym klubem sportowym Easy Run Racibórz. Gratką dla wszystkich uczestników biegu były oryginalne medale okolicznościowe autorstwa Barbary Kowalczyk-Stachowskiej w kształcie sowy.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla zwycięzców pamiątkowe sówki, rozlosowano również ciekawe nagrody. Dużym uznaniem cieszył się bogracz który został przygotowany przez kuchnie Western Rancho Czyżowice. Zawody były współfinansowane ze środków Powiatu Wodzisławskiego.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0