Zorza Wodzisław: pierwszy wygrany set, czwarta porażka

2012-10-22, Autor: gs
Pierwszego seta w tym sezonie wygrały siatkarki Zorzy Wodzisław. Mimo ambitnej postawy w wyjazdowym spotkaniu z Politechniką Częstochowską wodzisławianki nie były w stanie ugrać czegoś więcej i przegrały 1:3.

Podopieczne trenera Andzeja Brzezinki grały z wiceliderkami tabeli jak równy z równym - w drugim secie Zorza minimalnie przegrała, a w trzecim była górą, zwyciężając do 20. Niestety - pierwszą i czwartą partię bez problemu wygrały gospodynie i to one zgarnęły kolejne 3 pkt w tym sezonie.

- Pomimo kolejnej porażki, cieszy postawa siatkarek ZORZY, które coraz bardziej oswajają się z atmosferą drugoligowej walki i z meczu na mecz prezentują się lepiej. W ocenie obserwatorów tego spotkania, podopieczne trenera Brzezinki były równorzędnymi rywalkami dla jednego z faworytów rozgrywek. Taka postawa, jaki i pierwszy wygrany set w rozgrywkach, z pewnością pomogą drużynie przed ważnymi weekendowymi meczami - twierdzi Dariusz Firut, prezes wodzisławskiego klubu.

Zorzę w nadchodzący weekend czekają dwa spotkania przed własną publicznością - w sobotę z SMS-em LO II Opole (godzina 18:00), a w niedzielę z SMS-em PZPS II Sosnowiec (godzina 17.00).

SPS AZS Politechnika Częstochowska - MKS ZORZA Wodzisław Śląski 3:1(25:18, 25:23, 20:25, 25:16)

MKS ZORZA Wodzisław: Marta Wójcik (kapitan), Agnieszka Ostrzołek, Aleksandra Małek, Karolina Sowisz, Monika Wieliniec, Patrycja Szado, Judyta Ogerman, Magdalena Prokop, Agata Czernecka, Patrycja Michalska, Daria Hibner, Weronika Dusza (libero)