Cenne zwycięstwo Unii Turza

2015-04-19, Autor: mkor, źródło: Unia Turza
Zespół Jana Adamczyka odniósł znakomite zwycięstwo na boisku Jedności 32 Przyszowice. Unia Turza wygrała tam 4:1 i zdobyła kolejne cenne punty w walce o utrzymanie w IV lidze.

Unia od początek tego meczu przeważała i stwarzała sobie bramkowe sytuacje. Pierwszy gol w meczu padł jednak dopiero pod koniec pierwszej połowy za sprawą efektownego strzała Łukasza Sella. Jeszcze przed przerwą Dawid Hanzel był faulowany w polu karnym. Sędzia wskazał na wapno, wyrzucił bramkarza gospodarzy z boiska, a na 2:0 podwyższył Bartłomiej Sikorski.

W 57. minucie ponownie z gola cieszył się Sikorski, który przelobował bramkarza. Było 3:0 i Unia mogła powoli doliczać sobie kolejne punkty. Rywale co prawda atakowali, ale w bramce dobrze spisywał się Marcin Musioł.

Gospodarze honorowego gola zdobyli dopiero w 81. minucie, na turzanie nie pozostali dłużni. Tym razem kontra w wykonaniu Adama UcheraArkadija Herasymova, zakończyła się golem tego drugiego.

Unia od kilku meczów pokazuje, że jest w formie. Zespół punktuje i - jak mówił w rozmowie z nami trener Jan Adamczyk - jest mocniejszy niż na jesień.

Skład Unii: Marcin Musioł  ; Gabriel Szkatuła (Daniel Gojny)  Jan Krupiński ; Grzegorz Jakosz ;  Krzysztof Krzyżok ;  Łukasz Sell (Mirosław Pawlusiński) ; Sebastian Markiewicz ; Arkadii Herasymov ;  Bartłomiej Sikorski;  Paweł Kulczyk ; Adam Ucher; Dawid Hanzel (Denys Miroshnychenko)