Gwiazda Skrzyszów postawiła się Unii Turza Śląska

2018-08-27, Autor: tora, źródło: uniaturza.pl

W rozegranym w niedzielę meczu IV kolejki rozgrywek ZINA klasy okręgowej Unia Turza pokonała 2:0 Gwiazdę Skrzyszów. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, przyjezdni długo stawiali opór, a mecz był zacięty i momentami ostry, o czym świadczą m.in. czerwona kartka i pięć żółtych.

Wczorajsze spotkanie miało podobny przebieg jak to sprzed tygodnia z Gorzycami. Goście cofnęli się głęboko do defensywy wyprowadzając co jakiś czas kontrataki, a turzanie w ataku pozycyjnym mieli kłopoty z tworzeniem sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Zaś te, które sobie wypracowali, nie potrafili zamienić na gola.

Tak było np. w 15 min., kiedy to doskonałe dośrodkowanie w pole karne Dariusza Pawlusińskiego na bramkę powinien zamienić niepilnowany Oskar Stanik, ale źle trafił w piłkę głową i ta poleciała daleko od lewego słupka skrzyszowskiej bramki.

W 26 min. po kolejnej szarży starszego z Pawlusińskich z 13 metrów uderzał jego syn Dawid, ale Szymon Wątroba sparował to kąśliwe uderzenie na rzut rożny. Piętnaście minut później golkiper Gwiazdy w podobny sposób zatrzymał strzał Dawida Hanzela.

W doliczonym czasie pierwszej połowy jeszcze raz uratował gości Wątroba, który instynktownie obronił strzał z bliska …własnego obrońcy, który przecinał dośrodkowanie Pawlusińskiego. Skrzyszowianie w pierwszej części gry mieli jedną groźną akcję, gdy po przechwycie w środkowej strefie boiska wyszli z kontrą dwóch na jednego, ale Grzegorz Porwoł niedokładnie podał do Mateusza Woźnicy i Arkadiusz Lalko zdołał w porę zażegnać niebezpieczeństwo.

Na przerwę zawodnicy schodzili tym samym z rezultatem bezbramkowym, co powinno się zmienić już po kilku sekundach drugiej połowy, ale Marek Gładkowski zmarnował doskonałą okazję na objęcie prowadzenia strzelając z 10 metrów obok lewego słupka.

W 59 min. po akcji prawą stroną Gładkowskiego powstało w polu karnym gości ogromne zamieszanie. Strzelali Hanzel i młodszy Pawlusiński, ale skrzyszowianie zablokowali najpierw uderzenie naszego napastnika, a dobitka Pawlusińskiego trafiła w Wątrobę.

Jeszcze lepszą okazję miał młody „Plastik” w 65 min., kiedy to obsłużony przez swojego ojca niepotrzebnie przekładał piłkę na prawą nogę zamiast strzelać od razu lewą, przez co uderzenie było oddane pod presją rywala i było za słabe by pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Gwiazdy.

W 70 min. po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dariusza Pawlusińskiego spod opieki obrońców uwolnił się Bartosz Suszek, ale kozłująca piłka przeleciała nad jego głową i kibice wciąż musieli czekać na pierwszego gola. Ten padł w 76 min. z rzutu karnego, po tym jak Paweł Mołdrzyk sfaulował w polu karnym Hanzela, a sam poszkodowany pewnie wykorzystał „jedenastkę”. Obrońca gości zobaczył w tej sytuacji drugą żółtą kartkę i musiał przedwcześnie opuścić boisko, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Najpierw w 79 min. najlepszy na boisku Dariusz Pawlusiński trafił w słupek skrzyszowskiej bramki, ale trzy minuty później po prostopadłym podaniu Roberta Marynioka precyzyjniej uderzył Gładkowski i tym samym Unia powiększyła prowadzenie.

Wynik mógł jeszcze podwyższyć w doliczonym czasie gry Hanzel, ale po dokładnym podaniu Gładkowskiego strzelił nad poprzeczką.

Tym samym po czterech kolejkach byli trzecioligowcy wciąż mają komplet punktów, natomiast Gwiazda zanotowała pierwszą porażkę i straciła pierwsze gole w sezonie.

KS Unia Turza – LKS Gwiazda Skrzyszów 2:0 (0:0)
Bramki: Hanzel, Gładkowski

Sędziowali: Tomasz Kuźniarz (główny), Ireneusz Golda, Sebastian Hutny (asystenci).

Widzów: 250.

Czerwona kartka: Paweł Mołdrzyk (75 min.). Żółte kartki: Kamil Kuczok – Paweł Mołdrzyk (2), Bartosz Hudek, Karol Szuła, Michał Szczerbiak

KS Unia Turza: Kamil Główka – Robert Maryniok, Arkadiusz Lalko (35` Paweł Staniczek), Kamil Kuczok, Piotr Glenc – Dariusz Pawlusiński, Kamil Kostecki (86` Jan Krupiński), Dawid Pawlusiński (74` Gabriel Szkatuła), Marek Gładkowski, Oskar Stanik (60` Bartosz Suszek) – Dawid Hanzel. Pozostali rezerwowi: Tomasz Lewandowski. Trener: Jacek GorczycaLKS Gwiazda Skrzyszów: Szymon Wątroba – Karol Szuła, Paweł Mołdrzyk, Bartosz Hudek, Michał Szczerbiak – Kamil Baranek (86` Mateusz Łozowski), Mirosław Stabla, Bartosz Lubszczyk (78` Tomasz Tomiczek), Wojciech Oślizło (89` Wojciech Jureczko), Mateusz Woźnica – Grzegorz Porwoł. Trener: Bartosz Hudek

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 5