III liga: Lechia Dzierżoniów wywozi z Turzy komplet punktów

2017-08-15, Autor: PS

Dzisiejszy mecz miał być dla Unii Turza szansą na zdobycie pierwszych, w tym sezonie, punktów. Tę szansę odebrali im jednak zawodnicy Lechii Dzierżoniów wygrywając dzisiejsze spotkanie 2:1.

Od początku ewidentna była przewaga gości. Szybka wymiana podań, gra z pierwszej piłki i wymienność pozycji w drużynie Lechii sprawiały unitom duże problemy. Konsekwencją takiego obrotu spraw były sytuacje bramkowe do jakich raz po raz dochodzili goście.

Pierwszą bramkę mogli zdobyć już w 23 minucie kiedy to Damian Niedojad w sytuacji sam na sam z Marcinem Musiołem nieznacznie chybił.

Kolejną okazję zmarnował Maciej Tomaszewski, który po śmiałym dryblingu wdarł się w pole karne Unitów i zagrał niecelnie wzdłuż 5 metra.

Trzecia okazja do zdobycia gola w 34 minucie zaprzepaszczona została ponownie przez Niedojada. Tym razem napastnik gości będąc niepilnowanym na 7 metrze nie trafił w bramkę.

Gol, który wisiał w powietrzu od pierwszych minut spotkania wpadł w 37 minucie. Szybką kontrę gości na bramkę zamienił Niedojad.

Odpowiedź gospodarzy mogła nastąpić dwie minuty później ale Dawid Hanzel nie zdążył przeciąć toru lotu piłki zagrywanej w pole karne przez Sławomira Musiolika.

Kiedy zawodnicy myślami byli już w szatni, goście wyprowadzili drugi cios. Szybko rozegrany rzut wolny w środkowej strefie boiska na bramkę zamienił Marcin Buryło.

Druga odsłona dzisiejszego spotkania była znacznie lepsza w wykonaniu Unitów. Gra toczyła się głównie w środku pola. Nadal mało było klarownych sytuacji do zdobycia gola. Ale to Unici starali się prowadzić grę. Goście przez drugie 45 minut cierpliwie bronili wyniku i upatrywali swojej szansę na kolejną bramkę w kontratakach.

Kontaktową bramkę gospodarze zdobyli dopiero w 87 minucie. Gola zdobył Krystian Dudała, który popisał się fenomenalnym uderzeniem na dalszy słupek bramki strzeżonej przez Dominika Spaleniaka.

Mimo pięciu doliczonych minut Unitom nie udało się jednak wyrównać i ostatecznie po końcowym gwizdku musieli uznać wyższość Lechii Dzierżoniów.

Unia Turza – Lechia Dzierżoniów 1:2 (0:2)

0:1 – Niedojad 37 min.

0:2 – Buryło 45 min.

1:2 – Dudała 87 min.

Unia: Musioł – Powała (45. Glenc), Kuczok, Dudała, Zarychta, Okraszewski (62. Setlak), Gładkowski, Musiolik (68. Domin), Pawlusiński, Polak, Hanzel (45. Szymiczek). Trener Piotr Hauder.

Lechia: Spaleniak – Borowy, Krupnik, Buryło, Pałys, Szydziak (75. Paszkowski), Niedojad (82. Taranenko), Pietkiewicz, Barski, Słonecki, Tomaszewski (73. Domaradzki). Trener Zbigniew Soczewski.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0