MKS Wodzisław Śląski: mecz rozstrzygnął się w pierwszej kwarcie

W 4. kolejce rozgrywek finałowych eliminacji do Mistrzostw Polski Kadetów MU-16 w strefie śląsko-opolskiej drużyna MKS-u Wodzisław Śląski zmierzyła się z aktualnym liderem tabeli – zespołem KKS Mickiewicz Katowice. Wodzisławscy koszykarze będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o tym meczu.

Spotkanie MKS-u Wodzisław Śląski z KKS-em Mickiewicz Katowice odbyło się 2 lutego w hali Gimnazjum nr 3 w Wodzisławiu Śl. Na mecz przyszła rekordowa liczba kibiców. Trybuny i miejsca wokół parkietu były wypełnione po brzegi.

Niestety już w pierwszej kwarcie koszykarzom MKS-u zabrakło skuteczności, co wykorzystali przeciwnicy, budując sobie tym samym kilkupunktową przewagę. Jak się później okazało był to klucz do zwycięstwa ekipy z Katowic. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 10:22.

W kolejnych częściach meczu wodzisławianie ścigali katowiczan. W trzeciej i czwartej kwarcie Patryk Michałowski i Mateusz Panic 10 razy skutecznie blokowali gości. Dobrymi wejściami pod kosz popisali się Rafał Szlachta, Grzegorz PłonkaRemigiusz Kaczor.

Na 3 minuty przed końcem meczu MKS wyszedł na prowadzenie (57:55). Niestety w tym momencie nasi koszykarze, zamiast starać się wejść po kosz, zdecydowali się na rzuty dystansu, które w tym spotkaniu kompletnie im nie wychodziły (na 23 próby rzutów za 3 pkt. jeden celny). W efekcie KKS zdobył siedem punktów z rzędu i wygrał mecz.

W wodzisławskim zespole swoją grą wyróżnił się Patryk Michałowski który zdobył 15 pkt., zaliczył 17 zbiórek, 5 bloków, 5 przechwytów, a jego skuteczność z rzutów wolnych wyniosła 64%.

Dodajmy, że od kilku spotkań, z powodu kontuzji, pauzuje filar zespołu - Łukasz Laskowski.

MKS Wodzisław Śląski – KKS Mickiewicz Katowice 57:62 (10:22, 18:13, 18:16, 11:11)

Punkty dla MKS-u zdobyli: Patryk Michałowski - 15, Rafał Szlachta - 13, Grzegorz Płonka - 10, Robert Szlachta - 9, Remigiusz Kaczor - 5, Mateusz Panic – 5. W zawodach brali też udział: Jakub Grabski, Szymon Kyrcz, Dawid Moczała i Łukasz Przybyła. Trener zespołu: Marek Malik.

Punkty dla KKS-u zdobyli: Kacper Kłaczek – 18, Michał Paluch – 11, Filip Stachura – 10, Klaudiusz Borowski – 10, Filip Kałuża – 8, Mikołaj Smoliński – 3, Olaf Klonowski – 2. W zawodach brali też udział: Szymon Stachura, Kacper Czajkowski, Oliwier Kijas. Trener: Paweł Wołk-Jankowski.

Kolejne spotkanie koszykarze MKS-u Wodzisław Śląski rozegrają 9 lutego na wyjeździe z drużyną UKS MOSM Bytom.