Trener MKS-u Wodzisław: utrzymać taki poziom przez cały mecz

2014-10-24, Autor: mkor, źródło: MKS Wodzisław
Koszykarze MKS Wodzisław Śląski dalej bardzo dobrze grają w rozgrywkach o Mistrzostwo Śląska MU-14 (eliminacje do Mistrzostw Polski młodzików starszych). Odnieśli właśnie kolejne, trzecie zwycięstwo zostając liderem swojej grupy rozgrywkowej.

Pierwsza połowa meczu była bardzo nierówna w wykonaniu wodzisławian. Jednak mimo tego, MKS wygrał różnicą 13 pkt. Dopiero w trzeciej kwarcie wygranej przez MKS Wodzisław 33:12 zobaczyliśmy zdecydowaną przewagę wodzisławian, którą potwierdzili w kwarcie czwartej.

-Druga połowa meczu pokazała wielkie możliwości drzemiące we wszystkich naszych zawodnikach. Jednak jeszcze nie potrafią takiego poziomu utrzymywać przez całe mecze - powiedział po meczu Marek Malik, trener wodzisławskiego zespołu.

Doskonały mecz rozegrał Łukasz Przybyła, który zanotował 22 zbiórki piłki z tablicy, 13 punktów, 3 bloki i 3 asysty. Był prawdziwym królem walki o piłki na tablicach, a jego bloki przy rzutach przeciwnika odbierały pewność gry zawodnikom z Rudy Śląskiej.

Bardzo dobrze w drugiej połowie meczu zagrał Łukasz Laskowski, zdobywca 37 punktów w całym meczu przy 55 % skuteczności rzutów z gry. Był w tym dniu bardzo aktywnym zawodnikiem w ataku.

Mocnym punktem drużyny był Szymon Kyrcz, coraz lepiej rozgrywający piłki (11 asyst). - Szymon musi pracować nad szybszym wyprowadzeniem pierwszego podania do szybkiego ataku i większą skutecznością rzutów z gry - mówi Malik.

MKS Wodzisław Śl. – POGOŃ Ruda Śl. 111: 67 ( 21:12, 21:17, 30:12, 39:26)
Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Laskowski Łukasz 37 – kpt. zespołu, Michałowski Patryk 16, Przybyła Łukasz 13, Adamczyk Michał 12, Kyrcz Szymon 8, Szlachta Robert 8, Moczała Dawid 6, Płonka Grzegorz 5, Zanibol Adrian 4, Skrzydło Filip 2. W zawodach brali też udział: Kaczor Remigiusz, i Wojtowicz Miłosz.
Trener zespołu: Marek Malik.

Z powodu kontuzji tym razem zabrakło w składzie – Rafała Szlachty. Wszyscy koszykarze MKS Wodzisław rocznik 2001 są uczniami klasy sportowej w Gimnazjum Nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śl.