Udany start kadetek Olimpii Wodzisław

2014-09-27, Autor: mkor, źródło: Olimpia
Kadetki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski od zwycięstwa rozpoczęły eliminacje do Mistrzostw Polski Kadetek KU-16. W rozegranym we wtorek meczu wyjazdowym podopieczne trenera Korzenia pewnie pokonały drużynę MOSM Tychy 60:75 (9:17, 14:17, 16:21, 21:20).

Wodzisławianki spotkanie rozpoczęły od szybkiego prowadzenia 6:0 i do końca pierwszej połowy utrzymywały kilku-punktowy dystans. Decydującym momentem meczu okazał się początek drugiej połowie, kiedy to „Olimpijki” agresywną obroną na całym boisku wymusiły błędy rywalek, w efekcie wypracowując sobie 17-punktową przewagę.

W kolejnych minutach mecz przebiegał ciągle pod dyktando wodzisławianek i mimo zrywów gospodyń wynik spotkania ani na chwilę nie był zagrożony.

W drużynie Olimpii na boisku zameldowały się wszystkie zawodniczki, a zdobyczą punktową podzieliły się: Pawlik Katarzyna 18, Wiktoria Grzegorzek 17, Cichy Laura 13, Nielaba Karolina 8, Lamczyk Marzena 6, Cuchy Maria 5, Ceglarek Joanna 4, Gorel Wiktoria 2, Stobiecka Nikola 2, Wojtek Iwetta 0, Chojna Natalia 0.