Unia gorsza w derbach. Pniówek wygrywa w Turzy (1:2)

2023-08-30, Autor: KB

Za nami 5. kolejka III Ligi, w której Unia Turza Śląska mierzyła się u siebie z Pniówkiem 74 Pawłowice. Po bramce w końcówce spoktania goście zdołali wygrać 2:1 i ostatecznie wywieźć z Turzy 3 punkty.

Już na początku spotkania groźną sytuację stworzyli goście, ale zespół Unii dobrze odparł atak. W kolejnych minutach to gospodarze przejmowali inicjatywę nad spotkanie. Mieli swoje okazje, ale nie wykorzystywali ich. W 26. minucie zespół Pniówka wyszedł na prowadzenie, ale już 12 minut później sędzia podyktował "jedenastkę" dla Unitów i mieliśmy znów wynik remisowy.

W drugiej połowie nadal obie strony atakowały, ale przez dłuższy czas żadna z nich nie zdobyła bramki. Dopiero w 83. minucie po rzucie karnym goście wyszli na prowadzenie i już go nie oddali aż do końca meczu.

Była to trzecia porażka Unii w tym sezonie. Beniaminek III Ligi w 5 kolejkach zdobył cztery punkty. W sobotę (2 września) podopieczni Marka Hanzela zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Rakowa Częstochowa.

Unia Turza Śląska - Pniówek 74 Pawłowice 1:2

KS Unia Turza: Marcin Musioł – Szymon Jary, Mikołaj Polczyk, Mateusz Bodzioch – Arkadiusz Woś (64. Natan Wysiński), Tomasz Krężelok, Patryk Witkowski (80. Dominik Klimkiewicz), Michał Mazur (80. Paweł Staniczek) – Michał Gałecki (70. Mateusz Danieluk), Przemysław Brychlik, Sławomir Musiolik (64. Wojciech Wenglorz). Pozostali rezerwowi: Wiktor Gorel, Wojciech Orzeł, Oskar Wala, Mateusz Popczyk. Trener: Marek Hanzel.