W Turzy mają problem. Drugi raz z rzędu przegrywają u siebie

W 10. kolejce IV ligi Unia Turza Śląska przegrała u siebie z GTS Bojszowy 0:2. To już drugi z rzędu przegrany u siebie mecz drużyny Jana Adamczyka i drugi dwubramkową różnicą.

Na boisku miały się spotkać dwie wyrównane drużyny, a w Turzy czekali na zwycięstwo. Od początku meczu gra gospodarzom jednak się nie kleiła. Gdyby nie Marcin Musioł, który obronił rzut karny, Unia przegrywałaby już do przerwy.

Na boisku było nerwowo. Iskrzyło tak między przeciwnikami, jak w obrębie własnego zespołu. Dużo było przepychanek i nieskładnej gry.

Po przerwie coraz większy chaos na boisku wykorzystali gracze GTS-u Bojszowy. W 57. Grzegorz Chrząścik wpakował piłkę do siatki Unii. Na 12 minut przed końcem goście podwyższy i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla przyjezdnych.

Ostatnio drużyna Jana Adamczyka nie potrafi wykorzystać atutu własnego boiska i w turzy muszą zastanowić się jak to zmienić. W przeciwnym wypadku zespół będzie czekała walka o utrzymanie w lidze. W tej chwili drużyna jest na 12. miejscu w tabeli i nad bezpieczną strefą ma tylko punkt przewagi. Za tydzień czeka ją starcie na boisku czwartej siły ligi - Krupińskiego Suszec.

LKS UNIA TURZA - GTS BOJSZOWY 0:2 ( 0:0 )

0 - 1 Grzegorz Chrząścik 57min.

0 - 2 Mateusz Żytka 78min.

Sędziował : Piotr Lasyk ( główny ), Marcin Kasprzyk, Artur Żółtowski ( asystenci ).

Widzów : 350.

Żółte kartki : Mirosław Pawlusiński, Daniel Gojny - Patryk Gajewski, Piotr Bula, Kamil Wójcik, Dariusz Dudka.

LKS UNIA TURZA : Marcin Musioł - Jan Krupiński ( 80` Daniel Gojny ), Gabriel Szkatuła, Grzegorz Jakosz, Tomasz Stolarski - Dawid Skrzyszowski (kpt) ( 62` Mirosław Pawlusiński ), Arkadii Herasymov ( 69` Przemysław Pawliczek ), Bartłomiej Sikorski, Łukasz Sell ( 82` Denys Miroshnychenko ), Adam Ucher - Paweł Kulczyk. Pozostali rezerwowi : Beniamin Jastrzębowski, Kamil Smal, Daniel Dobrowolski. Trener : Jan Adamczyk.

GTS BOJSZOWY : Bartłomiej Krzywicki - Artur Moroń, Tomasz Iwański, Kamil Wójcik, Wojciech Myszor - Adrian Szlosarek, Piotr Bula ( 73` Dariusz Dudka ), Patryk Gajewski, Mateusz Żytka ( 90` Przemysław Wyrobek ) - Grzegorz Chrząścik ( 65` Rafał Bednarczyk ), Michał Pyrlik (kpt) ( 82` Mateusz Wróbel ). Pozostali rezerwowi : Jacek Kotajny, Tomasz Fijoł, Paweł Natkaniec. Trener : Łukasz Targiel.