Wzrost liczby zachorowań na koronowirusa w Polsce staje się faktem. Szczyt fali zakażeń specjaliści przewidują na październik. Czy jednak powinniśmy się obawiać wprowadzenia obostrzeń? Dr Paweł Grzesiowski, Główny Inspektor Sanitarny wydał w tej sprawie komunikat.
2024-08-22 17:00Zakaz wychodzenia z domu, zakaz wstępu do lasów, nakaz chodzenia w maseczkach - na szczęście część z tych covidowych obostrzeń została już odwołana dawno temu, ale od trzech lat chodzimy w maseczkach u lekarza, czy w szpitalu. Od 1 lipca jednak wszystkie covidowe regulacje zostają odwołane. Zniesiony zostanie stan zagrożenia epidemicznego.
2023-07-01 10:00Wyszukajcie w szufladach maski antysmogowe. Zamówcie wkłady do filtrów w oczyszczaczach. PiSowi wreszcie coś się udało: Wielki Powrót Smogu - pisze na Facebooku profesor Piotr Kleczkowski z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. To kolejny głos, po niedawnych wypowiedziach działaczy ruchów antysmogowych, krytykujący ostatnie działania rządu.
2022-07-27 17:00Koronawirus wraca do Polski? Od kilku dni ministerstwo zdrowia alarmuje o rosnącej liczbie zakażeń. Mówił o tym dzisiaj minister Adam Niedzielski. Czy resort ma już w planach wprowadzenie na nowo jakiś restrykcji?
2022-07-08 18:40Podjąłem decyzję, żeby od 16 maja przekształcić stan epidemii w stan zagrożenia epidemicznego. Prognozy pokazują, że epidemia przechodzi w endemię – oznajmił dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef tego resortu zaznaczył na konferencji prasowej, że taka sytuacja utrzyma się co najmniej do września.
2022-05-06 15:00Jeszcze w tym miesiącu ma zapaść decyzja o zniesieniu w Polsce stanu epidemii. Poinformował o tym dzisiaj minister zdrowia – Adam Niedzielski.
2022-04-14 17:26Minister zdrowia podjął decyzję – od 28 marca nie musimy już nosić maseczek ochronnych w pomieszczeniach zamkniętych. Zniesiona zostanie też kwarantanna i izolacja domowa.
2022-03-24 09:42Zbliża się moment, od którego noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych nie będzie już obowiązkowe. Minister zdrowia Adam Niedzielski zarekomendował premierowi, by znieść resztę obostrzeń. Wg niego powinno to nastąpić z początkiem kwietnia.
2022-03-18 11:26Nadchodzi czas luzowania kolejnych obostrzeń, a nawet zniesienie stanu pandemii w Polsce? Do tego pytania odniósł się minister zdrowia – Adam Niedzielski. Decyzje mają zapaść w najbliższym czasie.
2022-03-14 09:50- Od 1 marca znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te najbardziej konieczne – oznajmił dzisiaj przed południem premier Mateusz Morawiecki. Znikną m.in. limity w sklepach, restauracjach, czy transporcie. Maseczki jednak zostają dalej z nami.
2022-02-23 10:29Vox Patris - to największy dzwon świata. Powstał w Rydułtowach, i tu go możecie zobaczyć! [FOTO]
82823-letnie dziecko potrącone w Gorzycach. Lądował śmigłowiec LPR
7898Plac wodny, wieża wspinaczkowa? Sporo nowości w Rodzinnym Parku Rozrywki. Zobaczcie wizualizacje [FOTO, WIDEO]
6151Chciał się zabić... uratowali go wodzisławscy policjanci!
4803Sławomir Mentzen będzie w Wodzisławiu Śląskim – kolejny przystanek kampanii prezydenckiej
3410Konkurs na start-up w zakresie zielonych innowacji. Został tydzień na zgłoszenie! [WIDEO]
1„Łapki na kierownicę” trwa. To marcowa akcja policji
0„Nie zostawimy tego tak” – Mariusz Błaszczak spotkał się z mieszkańcami regionu
0Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS!
0Wywiad z Michałem Grzechem - Zawodowym Włamywaczem, który Pomaga
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert