zamknij

Wiadomości

Anonim: „pobożny”, a popiera pedałów!

2020-07-06, Autor: AB

Czy polityka odbiera nam przyzwoitość i resztki zdrowego rozsądku? Do mieszkańca naszego miasta trafił anonimowy list w swojej wymowie jednoznaczny. 

Reklama

Gorączka przedwyborcza trwa, emocjonujemy się wyborami, polityką i skandowanymi hasłami. Do jednego z mieszkańców Wodzisławia trafił anonim, który w zasadzie trudno jakkolwiek skomentować. Jego autorzy zarzucają adresatowi, że wywieszając baner Rafała Trzaskowskiego obrażają mieszkańców Jedłownika, Turzyczki, Karkoszki. Anonimowi twórcy:

- (..)są za sprawiedliwością, ale popierać pedała - piszą w swoim liście.

Sprawę na swoim profilu skomentował też Mieczysław Kieca:

- Przyszedł do mnie jeden z naszych mieszkańców. W drążących rękach trzymał anonimowy list, jak można przypuszczać, od swoich sąsiadów. List obrzydliwy, pełen nienawiści. I skrajnej głupoty. Wiem, że to mocne słowa. Ale już czas zacząć głośno piętnować podżeganie do okazywania takich złych emocji. Jeśli nie zaczniemy tego robić, zatoczymy historyczne koło dramatu - mówi Mieczysław Kieca.  

Czy przekroczyliśmy już wszystkie granice przyzwoitości - pyta Mieczysław Kieca.

- Ostatnie lata przynoszą coraz więcej wzajemnej nienawiści. Jesteśmy podzieleni, obrażamy się, hejtujemy... Straszne jest to, że z mroków dziejów sami wyciągamy na światło dnia dzisiejszego takie zachowania. Brniemy w te podziały, brak zrozumienia, brak szacunku, brak tolerancji dla jakiejkolwiek inności. To już było. I przyniosło niezmierzone ilości łez i cierpienia. Tego chcemy? Ja na pewno nie. I wiem, że wielu z Was także nie. Wierzę w dobro, które bywa coraz częściej przytłoczone przez mowę nienawiści. Wierzę, że jeszcze możemy je w sobie odnaleźć. Wierzę, że mądrość i serdeczność mogą znów nas poprowadzić. Ale obudźmy się, Kochani! - kończy swoją refleksję.

Oceń publikację: + 1 + 25 - 1 - 42

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (24):
 • ~Sebix Cebula 2020-07-06 13:35:50

  Sztuczne podsycanie atmosfery :)

  21 15
 • ~pietruch 2020-07-06 14:04:58

  Moim zdaniem część elektoratu radykalnego PiS to jest Bangladesz. Wolność polega na tym, że można popierać kogo się chce. Niestety owa grupa ma tyle nienawiści w sobie, że odzywa się to bólem tyłka. A ich ból jest większy niż innych. Po prostu trzeba iść na wybory, namówić tych biernych i wywalimy Dudę. A za 5 lat jak i Trzaskowski nie będzie nam pasował to i jego zmienimy.

  29 33
 • ~Dariusz Rak 2020-07-06 15:07:53

  A Propaganda PO to jest ok na ludzi popierających PiS można pluć znieważać grozić im itd to wtedy wszystko jest ok

  35 31
 • ~kristof 2020-07-06 15:10:16

  Niestety - nad czym bardzo ubolewam - wygląda nasza zaściankowa rzeczywistość. Założę się, że autor listu pięknie, z dumą kroczy do kościoła i w swojej pysze myśli: ...inni to złodzieje, szumowiny i najgorsza hołota, a ja jedyny sprawiedliwy, najmądrzejszy i prawdziwy katolik pomodlę się za tych innych. Chciałem przypomnieć, że takie myślenie to EGOIZM I PYCHA, czyli sporo z 7 grzechów głównych. Po co ludzie chodzicie do tego kościoła jak nie słuchacie tego co Wam próbują przekazać?

  41 29
 • ~puchacz 2020-07-06 16:53:10

  Ale prowokacja , ustawka jak w Axel Springer ,tekst artykułu i list na zamówienie . Kto to pisał ? Honoratka , czy naklejająca na słupach ogłoszeniowych antypisowskie i zachwalające ideologię LGBT , siostra Kalinowskiej ? Po piśmie rozpoznać ,że pisał to ktoś wykształcony tylko udający głupka. List na zamówienie PO powiatu wodzisławskiego oraz komitetu popierającego Trzaskowskiego. Nie dajcie się oszkukać...Sztab Trzaskowskiego jest zdolny do wszystkiego.

  33 38
 • ~puchacz 2020-07-06 17:09:07

  Do ~~Kristof ... cała kampania Trzaskowskiego opierać się tylko na kłamstwie . Zapiera się ,że jest politykiem PO , choć tam piastuje wysokie stanowisko , on chce pójść na Marsz Niepodległości , który sam zwalczał i rozwiązywał , on chce ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie choć on będąc prezydentem tegoż miasta doprowadził do usunięcia nazwy ulicy Lecha Kaczyńskiego , on głosował za podwyższeniem wieku emerytalnego w Sejmie wmawiając że wówczas nie był posłem , to on przytakiwał Verhofstadtowi gdy ten uczestników Marszu Niepodległości nazwał faszystami , pomijam jego fałszywy katolicyzm , o stosunku do LGBT jako prezydenta Warszawy nie wspomnę. Dziś Trzaskowski wszystkiego się zapiera bądź przeinacza. KŁAMCA MUSI MIEC DOBRĄ PAMIĘĆ PANIE RAFALE TRZASKOWSKI.

  35 34
 • ~kristof 2020-07-06 17:58:54

  Znów nie nadążam za Tobą puchacz. Gdzie w moim komentarzu są słowa: PiS, PO, Duda lub Trzaskowski? Pisze o ludzkiej, zwichrowanej moralności, a nie o polityce. A Ty tylko polityka, polityka. Napisz, że z czymś się nie zgadzasz, ale na temat. Piszesz cały czas to samo (Puchacz jest mądry a wy jesteście naiwni). Może jest odwrotnie? Ja nie wiem, nie pozjadałem wszystkich rozumów. Wiem jedno, że już żyłem w systemie, w którym ciągle truli, że władza nie popełniał błędów, a opozycja jest na usługach zgniłego Zachodu. Było to przed 1989 r. i nazywał się ten system potocznie komuną.

  25 27
 • ~puchacz 2020-07-06 18:23:22

  ~~Kristof ... jak myślisz sympatyk PiS-u i Andrzeja Dudy to imbecyl i nie rozumie przekazu Twojego postu ? Możesz to nazwać podtekst czy przekaz podprogowy (choć to raczej przemycany obraz, nie będę tłumaczył). Cały artykuł i rzekomy list to prowokacja , wojna propagandowa , mająca na celu złamanie morale , pewności siebie i Ty wpisujesz się w to działanie. Jak myślisz autor rzekomego listu (ktoś sympatyzujący PO i Trzaskowskiemu ,Siostra Kalinowskiej ? "Honoratka" a może czołgista P...ski z Pszowa ?) piszący udając prostaka ,prymitywa wie co to znaczy "verte"pisząc to słowo na końcu ? Wątpię

  24 24
 • ~puchacz 2020-07-06 18:29:27

  Cały list i tekst portalu "Wodzisław Śląski" to ściema ,kłamstwo i prowokacja . Wstyd dziennikarze , wstyd. Dziennikarzami to raczej nie jesteście.

  27 22
 • ~Piotrek 2020-07-06 18:40:07

  Polecam zajrzeć na grupę na FB Wszyscy popieramy Rząd Mateusza Morawieckiego, PiS i Jarosława Kaczyńskiego, 63 tysiące członków.
  "Miłosierdzie", "poszanowanie demokracji" i "pobożność" aż się stamtąd leje strumieniami. Tam jest pogląd na elektorat PiSu i ich niziny intelektualne.

  23 20
 • ~kristof 2020-07-06 18:40:46

  Nie wiem co palisz, ale też chcę... Napisz mi co źle napisałem, a nie pisz o drugim dnie drugiego dna, które jest czarne a nie białe bo białe nie jest tak naprawdę białe tylko czarne. Dobrze, że tacy ludzie jak Ty czują spiski na kilometr. I możesz uświadamiać ciemny lud, że to wszystko spisek niemiecko-unijno-dodaj co tam wolisz.

  15 23
 • ~puchacz 2020-07-06 18:58:59

  ~~Piotrek sam jesteś niziną intelektualną , choć to łagodne określenie u Ciebie to raczej depresja intelektualna ale w zwolennikach Trzaskowskiego tak jest. Widzisz coś złego w patriotyzmie i wierze ? Zapewniam Cię jak życie kopnie cię w d..ę albo zachorujesz to pobiegniesz do kościółka prosić Boga o łaskę. Teraz możesz zgrywać bohatera i chojraka.

  22 17
 • ~puchacz 2020-07-06 19:04:53

  ~~Kristof Ty chyba masz kłopoty z zrozumieniem albo demencja albo brak argumentów ? Spisek ? Coś ci się pomieszało .
  Powtarzam : tylko człowiek z poważnymi deficytami umysłowymi wierzy w ten list i dobrą wiarę autora tekstu artykułu.

  18 14
 • ~Piotrek 2020-07-06 19:28:30

  @puchacz już mnie kopnęło życie w dupę i jakoś nie pobiegłem do kościoła, bo wierzę w Boga ale również w to, że moje problemy rozwiążę sam i nie pomoże mi żadna siła niebieska.
  A o patriotyzmie i wierze, to ty się nawet nie wypowiadaj, bo nawet z tego mentorskiego komentarza leje się jad. Z wiary wzięliście tylko to co wam pasuje do waszego myślenia i jest wygodne, nie ma w tym ani Boga, ani Jezusa. A z tej ojczyzny, której tak bronicie zrobiliście dojną krowę, bardziej niż platfusy. Z klęczków w kościele przeszliście na klęczki po zasiłki i inne sposoby kupowana głosów. Bo do ciebie, i ogólnie elektoratu PiSu, nie dociera, że pieniądz to nie ilość ale wartość. Nie dociera do was, że człowiek to człowiek, a nie jego seksualność i to co robi w łóżku.

  Ja jestem w stanie uwierzyć w ten list, ponieważ na FB mam masę wiadomość z podobnym wypocinami, które były do mnie wysłane jak tylko zganiłem PiS, a pochwaliłem innych. Już nawet nie wspomnę, o tych wszystkich błędach ortograficznych. Bo kochać ojczyznę, to kochać również język polski.

  17 21
 • ~kristof 2020-07-06 19:30:17

  Drogi puchaczu, cytuję Ciebie z postu powyżej: "...Ale prowokacja , ustawka jak w Axel Springer ,tekst artykułu i list na zamówienie". Dla mnie to jednym słowy SPISEK. Masz rację, mam problem ze zrozumieniem, ale CIEBIE.

  15 23
 • ~Łukasz Kowalski 2020-07-06 21:33:33

  O tym co jest dobre a co złe mówi Bóg. On mówi jednoznacznie i w prosty sposób......Można po tym odróżnić ludzi Bożych i ludzi protestujących przeciwko Jego nauczaniu, zarzucających Bogu kłamstwo, stawiających się w opozycji do Niego gdy Bóg mówi w Biblii np. o homoseksualiźmie, że jest to obrzydliwość (Kpł 18,22; 20,13), bezwstyd i zboczenie (Rz 1,27), bezeceństwo i zło (Sdz 19,23), grzech przeciwny naturze (Mdr 14,26; Rz 1,26), a ci którzy się takich czynów dopuszczają plugawią się (Kpł 18,24) i będą wyłączeni spośród swego ludu (Kpł 18,29), a będą ukarani śmiercią (Kpł 20,13) i nie posiądą Królestwa Bożego (1 Kor 6,9)…

  7 16
 • ~kristof 2020-07-06 22:42:31

  Ale o co chodzi? Kto tu pisze o homoseksualizmie? Też mi się nie podoba. Artykuł jest o tym, że ludzie, którzy powinni stanowić jedność- sąsiedzi, przez politykę, na którą praktycznie nie mają wpływu zaczynają skakać sobie do gardeł. Co dalej? Wojna domowa? W imię czego? Przypominam o najważniejszym przykazaniu, miłości do bliźniego.

  9 21
 • ~puchacz 2020-07-06 23:31:48

  ~~Kristof , mówisz że wietrzę spisek... cóż przypomnieć Ci sprawę "Honoratki" męża żony wysoko postawionej w magistracie wodzisławskim a piszącego agresywne posty pod nickiem "Honoratka" to wypisz wymaluj podobna sytuacja czyli fałszywka . Jak się nazywa ten mąż żony jakoś Kalin , coś takiego chyba

  21 9
 • ~puchacz 2020-07-06 23:33:58

  Trzeba być niezłym tłumokiem wierząc , że to nie jest prowokacja. Odwaga staniała , rozum zdrożał... smutne.

  21 10
 • ~puchacz 2020-07-06 23:46:35

  ~~Piotrek ...piszesz coś o seksualności, nas nie interesuje co kto i z kim robi w łóżku , ale nie pozwolimy aby z tym wychodzić na ulice. To sprawa intymna a środowiska LGBT uczyniły sobie z tego cyrk , na który mamy piać z zachwytu... tu ich spotka bolesna prawda ,nie dla takiego zachowania. Piszesz że pisowcy nie potrafią pisać poprawnie , dobrze że Ty to potrafisz. Ciekawe jestem pisowcem i co z tego ... piusac nie potrafię ,jestem mohere ,co jeszcze? Był kolego czas ,że podlegało mi ponad 100 ludzi... więc ogarnij się z osądami. Mniej TVN , bo wypali ci resztki inteligencji.Pozdrawiam

  25 11
 • ~kristof 2020-07-07 11:39:43

  Puchacz, sam sobie wystawiasz ocenę na swój temat.

  9 24
 • ~pietruch 2020-07-07 14:02:36

  ~kristof no i po co polemizujesz. To nie ma sensu.

  10 13
 • ~emil 2020-07-07 16:32:58

  Żałosne, że takie teksty zamieszcza ten portal. Obojętnie kogo by nie dotyczyły. Człowiek poczytał by coś rzeczowego, ale nie ma szans.
  Normalna szczujnia i tyle

  22 6
 • ~Wojciech Kotyla 2020-07-20 21:29:19

  dziwi mnie stanowisko kiecy - odwiecznie ma problem z jakimiś listami ;-) szkoda czasu na pierdoły. co wybory to jakaś groźba w liście

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.