zamknij

Wiadomości

Anonim: „pobożny”, a popiera pedałów!

2020-07-06, Autor: AB

Czy polityka odbiera nam przyzwoitość i resztki zdrowego rozsądku? Do mieszkańca naszego miasta trafił anonimowy list w swojej wymowie jednoznaczny. 

Reklama

Gorączka przedwyborcza trwa, emocjonujemy się wyborami, polityką i skandowanymi hasłami. Do jednego z mieszkańców Wodzisławia trafił anonim, który w zasadzie trudno jakkolwiek skomentować. Jego autorzy zarzucają adresatowi, że wywieszając baner Rafała Trzaskowskiego obrażają mieszkańców Jedłownika, Turzyczki, Karkoszki. Anonimowi twórcy:

- (..)są za sprawiedliwością, ale popierać pedała - piszą w swoim liście.

Sprawę na swoim profilu skomentował też Mieczysław Kieca:

- Przyszedł do mnie jeden z naszych mieszkańców. W drążących rękach trzymał anonimowy list, jak można przypuszczać, od swoich sąsiadów. List obrzydliwy, pełen nienawiści. I skrajnej głupoty. Wiem, że to mocne słowa. Ale już czas zacząć głośno piętnować podżeganie do okazywania takich złych emocji. Jeśli nie zaczniemy tego robić, zatoczymy historyczne koło dramatu - mówi Mieczysław Kieca.  

Czy przekroczyliśmy już wszystkie granice przyzwoitości - pyta Mieczysław Kieca.

- Ostatnie lata przynoszą coraz więcej wzajemnej nienawiści. Jesteśmy podzieleni, obrażamy się, hejtujemy... Straszne jest to, że z mroków dziejów sami wyciągamy na światło dnia dzisiejszego takie zachowania. Brniemy w te podziały, brak zrozumienia, brak szacunku, brak tolerancji dla jakiejkolwiek inności. To już było. I przyniosło niezmierzone ilości łez i cierpienia. Tego chcemy? Ja na pewno nie. I wiem, że wielu z Was także nie. Wierzę w dobro, które bywa coraz częściej przytłoczone przez mowę nienawiści. Wierzę, że jeszcze możemy je w sobie odnaleźć. Wierzę, że mądrość i serdeczność mogą znów nas poprowadzić. Ale obudźmy się, Kochani! - kończy swoją refleksję.

Oceń publikację: + 1 + 25 - 1 - 42

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (24):
 • ~Sebix Cebula 2020-07-06
  13:35:50

  21 15

  Sztuczne podsycanie atmosfery :)

 • ~pietruch 2020-07-06
  14:04:58

  29 33

  Moim zdaniem część elektoratu radykalnego PiS to jest Bangladesz. Wolność polega na tym, że można popierać kogo się chce. Niestety owa grupa ma tyle nienawiści w sobie, że odzywa się to bólem tyłka. A ich ból jest większy niż innych. Po prostu trzeba iść na wybory, namówić tych biernych i wywalimy Dudę. A za 5 lat jak i Trzaskowski nie będzie nam pasował to i jego zmienimy.

 • ~Dariusz Rak 2020-07-06
  15:07:53

  35 31

  A Propaganda PO to jest ok na ludzi popierających PiS można pluć znieważać grozić im itd to wtedy wszystko jest ok

 • ~kristof 2020-07-06
  15:10:16

  41 29

  Niestety - nad czym bardzo ubolewam - wygląda nasza zaściankowa rzeczywistość. Założę się, że autor listu pięknie, z dumą kroczy do kościoła i w swojej pysze myśli: ...inni to złodzieje, szumowiny i najgorsza hołota, a ja jedyny sprawiedliwy, najmądrzejszy i prawdziwy katolik pomodlę się za tych innych. Chciałem przypomnieć, że takie myślenie to EGOIZM I PYCHA, czyli sporo z 7 grzechów głównych. Po co ludzie chodzicie do tego kościoła jak nie słuchacie tego co Wam próbują przekazać?

 • ~puchacz 2020-07-06
  16:53:10

  33 38

  Ale prowokacja , ustawka jak w Axel Springer ,tekst artykułu i list na zamówienie . Kto to pisał ? Honoratka , czy naklejająca na słupach ogłoszeniowych antypisowskie i zachwalające ideologię LGBT , siostra Kalinowskiej ? Po piśmie rozpoznać ,że pisał to ktoś wykształcony tylko udający głupka. List na zamówienie PO powiatu wodzisławskiego oraz komitetu popierającego Trzaskowskiego. Nie dajcie się oszkukać...Sztab Trzaskowskiego jest zdolny do wszystkiego.

 • ~puchacz 2020-07-06
  17:09:07

  35 34

  Do ~~Kristof ... cała kampania Trzaskowskiego opierać się tylko na kłamstwie . Zapiera się ,że jest politykiem PO , choć tam piastuje wysokie stanowisko , on chce pójść na Marsz Niepodległości , który sam zwalczał i rozwiązywał , on chce ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie choć on będąc prezydentem tegoż miasta doprowadził do usunięcia nazwy ulicy Lecha Kaczyńskiego , on głosował za podwyższeniem wieku emerytalnego w Sejmie wmawiając że wówczas nie był posłem , to on przytakiwał Verhofstadtowi gdy ten uczestników Marszu Niepodległości nazwał faszystami , pomijam jego fałszywy katolicyzm , o stosunku do LGBT jako prezydenta Warszawy nie wspomnę. Dziś Trzaskowski wszystkiego się zapiera bądź przeinacza. KŁAMCA MUSI MIEC DOBRĄ PAMIĘĆ PANIE RAFALE TRZASKOWSKI.

 • ~kristof 2020-07-06
  17:58:54

  25 27

  Znów nie nadążam za Tobą puchacz. Gdzie w moim komentarzu są słowa: PiS, PO, Duda lub Trzaskowski? Pisze o ludzkiej, zwichrowanej moralności, a nie o polityce. A Ty tylko polityka, polityka. Napisz, że z czymś się nie zgadzasz, ale na temat. Piszesz cały czas to samo (Puchacz jest mądry a wy jesteście naiwni). Może jest odwrotnie? Ja nie wiem, nie pozjadałem wszystkich rozumów. Wiem jedno, że już żyłem w systemie, w którym ciągle truli, że władza nie popełniał błędów, a opozycja jest na usługach zgniłego Zachodu. Było to przed 1989 r. i nazywał się ten system potocznie komuną.

 • ~puchacz 2020-07-06
  18:23:22

  24 24

  ~~Kristof ... jak myślisz sympatyk PiS-u i Andrzeja Dudy to imbecyl i nie rozumie przekazu Twojego postu ? Możesz to nazwać podtekst czy przekaz podprogowy (choć to raczej przemycany obraz, nie będę tłumaczył). Cały artykuł i rzekomy list to prowokacja , wojna propagandowa , mająca na celu złamanie morale , pewności siebie i Ty wpisujesz się w to działanie. Jak myślisz autor rzekomego listu (ktoś sympatyzujący PO i Trzaskowskiemu ,Siostra Kalinowskiej ? "Honoratka" a może czołgista P...ski z Pszowa ?) piszący udając prostaka ,prymitywa wie co to znaczy "verte"pisząc to słowo na końcu ? Wątpię

 • ~puchacz 2020-07-06
  18:29:27

  27 22

  Cały list i tekst portalu "Wodzisław Śląski" to ściema ,kłamstwo i prowokacja . Wstyd dziennikarze , wstyd. Dziennikarzami to raczej nie jesteście.

 • ~Piotrek 2020-07-06
  18:40:07

  23 20

  Polecam zajrzeć na grupę na FB Wszyscy popieramy Rząd Mateusza Morawieckiego, PiS i Jarosława Kaczyńskiego, 63 tysiące członków.
  "Miłosierdzie", "poszanowanie demokracji" i "pobożność" aż się stamtąd leje strumieniami. Tam jest pogląd na elektorat PiSu i ich niziny intelektualne.

 • ~kristof 2020-07-06
  18:40:46

  15 23

  Nie wiem co palisz, ale też chcę... Napisz mi co źle napisałem, a nie pisz o drugim dnie drugiego dna, które jest czarne a nie białe bo białe nie jest tak naprawdę białe tylko czarne. Dobrze, że tacy ludzie jak Ty czują spiski na kilometr. I możesz uświadamiać ciemny lud, że to wszystko spisek niemiecko-unijno-dodaj co tam wolisz.

 • ~puchacz 2020-07-06
  18:58:59

  22 17

  ~~Piotrek sam jesteś niziną intelektualną , choć to łagodne określenie u Ciebie to raczej depresja intelektualna ale w zwolennikach Trzaskowskiego tak jest. Widzisz coś złego w patriotyzmie i wierze ? Zapewniam Cię jak życie kopnie cię w d..ę albo zachorujesz to pobiegniesz do kościółka prosić Boga o łaskę. Teraz możesz zgrywać bohatera i chojraka.

 • ~puchacz 2020-07-06
  19:04:53

  18 14

  ~~Kristof Ty chyba masz kłopoty z zrozumieniem albo demencja albo brak argumentów ? Spisek ? Coś ci się pomieszało .
  Powtarzam : tylko człowiek z poważnymi deficytami umysłowymi wierzy w ten list i dobrą wiarę autora tekstu artykułu.

 • ~Piotrek 2020-07-06
  19:28:30

  17 21

  @puchacz już mnie kopnęło życie w dupę i jakoś nie pobiegłem do kościoła, bo wierzę w Boga ale również w to, że moje problemy rozwiążę sam i nie pomoże mi żadna siła niebieska.
  A o patriotyzmie i wierze, to ty się nawet nie wypowiadaj, bo nawet z tego mentorskiego komentarza leje się jad. Z wiary wzięliście tylko to co wam pasuje do waszego myślenia i jest wygodne, nie ma w tym ani Boga, ani Jezusa. A z tej ojczyzny, której tak bronicie zrobiliście dojną krowę, bardziej niż platfusy. Z klęczków w kościele przeszliście na klęczki po zasiłki i inne sposoby kupowana głosów. Bo do ciebie, i ogólnie elektoratu PiSu, nie dociera, że pieniądz to nie ilość ale wartość. Nie dociera do was, że człowiek to człowiek, a nie jego seksualność i to co robi w łóżku.

  Ja jestem w stanie uwierzyć w ten list, ponieważ na FB mam masę wiadomość z podobnym wypocinami, które były do mnie wysłane jak tylko zganiłem PiS, a pochwaliłem innych. Już nawet nie wspomnę, o tych wszystkich błędach ortograficznych. Bo kochać ojczyznę, to kochać również język polski.

 • ~kristof 2020-07-06
  19:30:17

  15 23

  Drogi puchaczu, cytuję Ciebie z postu powyżej: "...Ale prowokacja , ustawka jak w Axel Springer ,tekst artykułu i list na zamówienie". Dla mnie to jednym słowy SPISEK. Masz rację, mam problem ze zrozumieniem, ale CIEBIE.

 • ~Łukasz Kowalski 2020-07-06
  21:33:33

  7 16

  O tym co jest dobre a co złe mówi Bóg. On mówi jednoznacznie i w prosty sposób......Można po tym odróżnić ludzi Bożych i ludzi protestujących przeciwko Jego nauczaniu, zarzucających Bogu kłamstwo, stawiających się w opozycji do Niego gdy Bóg mówi w Biblii np. o homoseksualiźmie, że jest to obrzydliwość (Kpł 18,22; 20,13), bezwstyd i zboczenie (Rz 1,27), bezeceństwo i zło (Sdz 19,23), grzech przeciwny naturze (Mdr 14,26; Rz 1,26), a ci którzy się takich czynów dopuszczają plugawią się (Kpł 18,24) i będą wyłączeni spośród swego ludu (Kpł 18,29), a będą ukarani śmiercią (Kpł 20,13) i nie posiądą Królestwa Bożego (1 Kor 6,9)…

 • ~kristof 2020-07-06
  22:42:31

  9 21

  Ale o co chodzi? Kto tu pisze o homoseksualizmie? Też mi się nie podoba. Artykuł jest o tym, że ludzie, którzy powinni stanowić jedność- sąsiedzi, przez politykę, na którą praktycznie nie mają wpływu zaczynają skakać sobie do gardeł. Co dalej? Wojna domowa? W imię czego? Przypominam o najważniejszym przykazaniu, miłości do bliźniego.

 • ~puchacz 2020-07-06
  23:31:48

  21 9

  ~~Kristof , mówisz że wietrzę spisek... cóż przypomnieć Ci sprawę "Honoratki" męża żony wysoko postawionej w magistracie wodzisławskim a piszącego agresywne posty pod nickiem "Honoratka" to wypisz wymaluj podobna sytuacja czyli fałszywka . Jak się nazywa ten mąż żony jakoś Kalin , coś takiego chyba

 • ~puchacz 2020-07-06
  23:33:58

  21 10

  Trzeba być niezłym tłumokiem wierząc , że to nie jest prowokacja. Odwaga staniała , rozum zdrożał... smutne.

 • ~puchacz 2020-07-06
  23:46:35

  25 11

  ~~Piotrek ...piszesz coś o seksualności, nas nie interesuje co kto i z kim robi w łóżku , ale nie pozwolimy aby z tym wychodzić na ulice. To sprawa intymna a środowiska LGBT uczyniły sobie z tego cyrk , na który mamy piać z zachwytu... tu ich spotka bolesna prawda ,nie dla takiego zachowania. Piszesz że pisowcy nie potrafią pisać poprawnie , dobrze że Ty to potrafisz. Ciekawe jestem pisowcem i co z tego ... piusac nie potrafię ,jestem mohere ,co jeszcze? Był kolego czas ,że podlegało mi ponad 100 ludzi... więc ogarnij się z osądami. Mniej TVN , bo wypali ci resztki inteligencji.Pozdrawiam

 • ~kristof 2020-07-07
  11:39:43

  9 24

  Puchacz, sam sobie wystawiasz ocenę na swój temat.

 • ~pietruch 2020-07-07
  14:02:36

  10 13

  ~kristof no i po co polemizujesz. To nie ma sensu.

 • ~emil 2020-07-07
  16:32:58

  22 6

  Żałosne, że takie teksty zamieszcza ten portal. Obojętnie kogo by nie dotyczyły. Człowiek poczytał by coś rzeczowego, ale nie ma szans.
  Normalna szczujnia i tyle

 • ~Wojciech Kotyla 2020-07-20
  21:29:19

  2 0

  dziwi mnie stanowisko kiecy - odwiecznie ma problem z jakimiś listami ;-) szkoda czasu na pierdoły. co wybory to jakaś groźba w liście

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Którędy powinna przebiegać linia kolejowa łącząca Wodzisław z Jastrzębiem?
Oddanych głosów: 1706