Biegaczki MKS Wodzisław rozpoczęły zmagania w Pucharze Polski

2013-01-16, Autor: igra
W styczniu w Jakuszycach zostały rozegrane pierwsze zawody w ramach Pucharu Polski oraz Bieg na Igrzyska w biegach narciarskich.

Bardzo mocno w sezon weszła najbardziej utytułowana wodzisławianka Dominika Bielecka, która dwa razy zajęła II miejsce. W pierwszym dniu zostały rozegrane sprinty techniką klasyczną na dystansie 1500m, czyli koronnej konkurencji Dominiki, w której jest aktualną Mistrzynią Polski z ubiegłego roku.

Tym razem Bielecka musiała uznać wyższość starszej koleżanki z Istebnej Dominiki Hulawy zajmując II miejsce. W drugim dniu zostały rozegrane biegi techniką łyżwową i tutaj na dystansie 8km również zwycięstwo odniosła zawodniczka z Istebnej, a tuż za nią na drugim miejscu finiszowała nasza biegaczka.

W młodszych kategoriach wyniki biegaczek MKS były następujące:

- juniorki B: Sonia Fulneczek - sprint - 19 miejsce, 6km F - 20 miejsce

- juniorki C: Natalia Sikora - sprint 36 miejsce; 4kmF 26 miejsce; Anna Bargiel - sprint 38 miejsce; 4km F 36 miejsce; juniorki D: Izabella Sikorska - 2km cl 31miejsce; 2km F 21 miejsce;

- juniorzy D: Krzysztof Lisowski - 2km cl 32miejsce; 2km F 29 miejsce.

Były to pierwsze starty naszych zawodniczek i zawodników w tak ważnych zawodach i trudno jest przebić się z koalicją górali. Ale jak widać po wynikach Dominiki młodsi także mają duże szanse coś osiągnąć pomimo tego, że nie mamy aż tak dobrych warunków  treningowych.

Pobyt na zawodach częściowo sfinansował Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdrój oraz firma Hefal SERWIS SA. a także Przedsiębiorstwo Produkcyjno Górnicze „ROW - JAS” Sp. z o.o W przygotowaniach do sezonu naszych zawodników  wspierał Urząd Miasta Wodzisław Śląski