Co słychać na boiskach e-futbol Ligi?

2014-05-26, Autor: Tomasz Kowalczuk
Zaglądamy na boiska dawnej Ligi ROW. Tam w I lidzie lideruje Morgan Chwałowice, który ma 4 punkty przewagi nad Maxbudem Wielopole.

Bardzo interesujące spotkanie zobaczyli zgromadzeni kibice na meczu ZRB NosterZupilem Piaski. Obie ekipy nastawiły się na wygraną, ale musiały podzielić się punktami. Mecz dobrze ułożył się dla zawodników Nostera, którzy atakowali bramkę przeciwnika i po jednej z akcji zmierzającą do bramki piłkę wybija obrońca Zupila. Czerwona kartka i rzut karny skutecznie wykorzystany przez gospodarzy 1 - 0.

Gdy wydawało się, że to Noster pójdzie za ciosem i „dobije” przeciwnika, to coraz śmielej zaczęły atakować Piaski. Po jednym z kontrataków, rozpędzonego napastnika gości fauluje bramkarz w polu karnym. Sędzia wskazuje na „wapno”, a bramkarz dostaje żółtą kartkę. Piaski karnego wykorzystują i mamy remis 1 – 1. Takim wynikiem kończy się 1 połowa meczu. Na drugą połowę bardziej zmotywowani wychodzą zawodnicy gości, którzy wietrzą swoją szansę w szybkich kontratakach. Noster strzela bramkę na 2 – 1 i wydaje się, że jest po meczu. Strata piłki w środku boiska przez zawodnika Nostera, strzał i piłka ląduje w siatce. Mamy remis 2 – 2, który nikogo nie zadowala i obie drużyny dalej atakują. Szybkie kontry sieją popłoch w szeregach gospodarzy. Rzut wolny dla Piasków, strzał, obrońca Nostera chcąc wybić piłkę głową, pakuje ją w okienko swojej bramki. Noster przegrywa 2 – 3, a do końca pozostało tylko kilka minut. Gospodarze atakują. Sędzia przedłuża spotkanie o 3 minuty. Rzut rożny dla Nosterów i mamy wyrównanie. Strzelona piłka odbiła się od ziemi i przelobowała bramkarza. Wynikiem 3 – 3 kończy się to pasjonujące spotkanie.

Nie zawodzi lider - Morgan Chwałowice, który wygrał spotkanie z Amatorem 9 – 2. Przebudzili się zawodnicy Kody, którzy wygrali z Meksykiem 4 – 3. Nie wiedzie się beniaminkowi z Ochojca, który w tej kolejce uległ drużynie FC Żory 1 – 3, choć wydawało się, że ten mecz może wygrać.

Aż 23 bramki padły w meczu VictoriiMaratem. Drużyna Victorii nastawiła się na atak i non stop nadziewała się na szybkie kontry Maratu. Na boisku padł niespotykany wynik 18 – 5 dla Maratu. Bez grania 3 punkty zgarnął MaxBud. Drużyna Old Stars oddała swój mecz walkowerem z powodu braków kadrowych.

W 2 lidze również sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Pięć drużyn z czuba tabeli dzielą tylko 4 punkty. Nie zawodzi drużyna AKP, która wygrała w tej kolejce z Iskrą 4 – 3. Takim samym wynikiem zakończył się mecz VikingówHabrovą. Przeżywająca kłopoty kadrowe, drużyna Habrovej, całe spotkanie grała w dziesięciu.

Nie zawiódł lider. Drużyna Rybówki wygrała 5 – 3 z Continentalem. Grad bramek padł w meczu RowRybuLubarem. Wynik 6 – 5 dla RowRybu, który zgłasza chęć walki o awans. Pierwsze zwycięstwo odniosły Boguszowice, które ograły FC Chwałowice 2 – 1. Wynikiem 5 – 0 zakończył się mecz RKP z Solszybem. Ciekawy przebieg miał mecz HuraganuAmanisem. Gospodarze przegrywali już 0 – 2, jednak udało im się doprowadzić do wyrównania. W samej końcówce spotkania drużyna Amanisa stanęła przed szansą zgarnięcia kompletu punktów, jednak nie wykorzystała rzutu karnego, kontra i rzut karny dla gospodarzy, który został skutecznie wykorzystany i tym samym 3 punkty dopisujemy Huraganowi.