Choroba alkoholowa uważana jest obecnie za schorzenie cywilizacyjne. Zapada na nią coraz większa liczba osób, niezależnie od wieku, płci, statusu społecznego, wykształcenia i rodzaju wykonywanego zawodu. Jak wskazują statystyki, cierpieć z powodu uzależnienia od alkoholu etylowego może niemal każdy człowieka. Przezwyciężenie nałogu nie jest co prawda łatwe, ale jest możliwe, zwłaszcza przy wsparciu i pod opieką specjalistów w prywatnych placówkach i ośrodkach leczenia uzależnień. Pacjentom zmagającym się z konsekwencjami długotrwałego nadużywania alkoholu etylowego lekarze proponują zastosowanie wszywki alkoholowej. Esperal w Katowicach wszywa się chorym, którzy wyrażają świadomą zgodę na wykonanie zabiegu implementacji, pozostają trzeźwi przed zabiegiem oraz podejmują świadomą współpracę ze specjalistami w zakresie leczenia choroby alkoholowej. By terapia awersyjna z użyciem Esperalu była skuteczna, konieczne jest jej zastosowanie w klinicznych warunkach stacjonarnych placówek medycznych. Wszycie leku do wnętrza ciała pacjenta należy poprzedzić konsultacją lekarską, weryfikującą istnienie wskazań i przeciwwskazań do wykonania opisywanej procedury.
Esperal w Katowicach dostępny jest dla pacjentów w większości aptek i placówek medycznych, specjalizujących się w wykonywaniu zabiegu wszycia wszywki alkoholowej. By móc rozpocząć terapię awersyjną, konieczne jest jednak skonsultowanie się z lekarzem. Niemożliwe jest samodzielne wykupienie leku bez posiadanej recepty, czyli zlecenia lekarskiego. Warto zdecydować się na wszycie wszywki w prywatnej placówce głównie ze względu na brak konieczności samodzielnego nabywania leku. Większość prywatnych ośrodków leczenia uzależnień wykonuje zabieg niemal od ręki, w ramach procedury chirurgii jednego dnia. Jest on bowiem mało inwazyjny i nie wymaga hospitalizacji pacjenta. Rekonwalescencję pacjent przechodzi zatem w warunkach domowych, samodzielnie dbając o stan higieniczny rany i przestrzegając ściśle zaleceń lekarskich. Esperal jest lekiem, który połączony z etanolem powoduje wystąpienie nieprzyjemnych i niebezpiecznych dolegliwości. Ryzyko to powstrzymuje nałogowców przed sięganiem po trunki podczas stosowania terapii.
Mianem wszywki alkoholowej (Esperalu) określa się lek, dostępny na polskim rynku farmaceutycznym pod nazwą Disulfiram WZF. Produkują go Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne, a jego substancją czynną jest właśnie disulfiram. To organiczny związek chemiczny, który należy do grona blokerów wybranych reakcji zachodzących w ludzkim organizmie. Ta konkretna substancja bierze udział w zaburzeniu szlaku metabolicznego etanolu w wątrobie człowieka. Działanie disulfiramu odczuwa zatem wyłącznie ten pacjent, który pomimo zakazu lekarza zdecyduje się na podjęcie próby przepicia wszywki alkoholowej. Wszywając Esperal w Katowicach lub innych polskich miastach, pacjent zawsze powinien uzyskać informacje o mechanizmie działania leku i możliwych komplikacjach wynikających z własnej niesubordynacji. Podczas konsultacji lekarskiej dowiaduje się on, że połączenie Esperalu i etanolu skutkuje wzrostem stężenia toksyn poalkoholowych w jego krwiobiegu. Prowadzi to do wystąpienia szeregu zaburzeń metabolicznych i biochemicznych, które odczuwalne są dla pacjenta jako tzw. reakcja disulfiramowa.
Esperal, czyli wszywka alkoholowa jest substancją całkowicie bezpieczną dla każdego chorego, który podczas stosowania terapii awersyjnej pozostaje trzeźwy. Reakcja disulfiramowa, która stanowi odpowiedź organizmu na połączenie leku i etanolu, odczuwalna jest wyłącznie dla tych, którzy próbują przepić wszywkę. Po spożyciu alkoholu uzależniony zaszyty może odczuwać zawroty i bóle głowy, nudności, wymioty, drżenia mięśniowe z napadami drgawek włącznie, zaburzenia psychiczne. Zależnie od ilości spożytej substancji odurzającej i czasu, jaki upłynął od jej dostarczenia do organizmu, objawy te są mniej lub bardziej nasilone.
Jeżeli chory nie otrzyma na czas specjalistycznej pomocy, mogą się one przekształcić w stan bezpośrednio zagrażający jego zdrowiu lub życiu. Konsekwencją długotrwałego i rosnącego stężenia aldehydu octowego w organizmie człowieka może być bowiem zawał mięśnia sercowego, udar mózgu, utrata przytomności lub nawet nagłe zatrzymanie krążenia. Toksyna ta kumuluje się w krwiobiegu zaszytego alkoholika w wyniku braku dehydrogenazy aldehydowej w jego ustroju. To enzym odpowiedzialny za prawidłowy przebieg procesu trawienia etanolu. Jego wydzielanie blokuje właśnie disulfiram, czyli składnik czynny Esperalu.
W fizjologicznych warunkach etanol trawi się w wątrobie człowieka do postaci szkodliwych (w tym aldehydu octowego), by następnie ulec rozkładowi do postaci obojętnych dla organizmu (głównie kwasu octowego). Esperal zaburza ten proces i staje się przyczyną pogarszającego się samopoczucia. Implantacja Esperalu jest nazywana metodą awersyjną głównie ze względu na swój mechanizm działania. Pacjent zna konsekwencje picia alkoholu po wszyciu wszywki i świadomie powstrzymuje się od sięgania po używkę. By być bezpiecznym i zadbać o skuteczność terapii alkoholizmu, wystrzega się wszystkich produktów, jakie zawierają w swoim składzie choćby śladowe ilości alkoholu etylowego.
Esperal w Katowicach oferowany jest pacjentom, którzy pozytywnie przeszli kwalifikację do wykonania zabiegu. W Centrum Medycznym Galmedic do zaszycia nie kwalifikuje się chorych pozostających pod wpływem lub po spożyciu alkoholu. By móc poddać się zabiegowi, alkoholik musi nie tylko przerwać ciąg alkoholowy i odstawić używkę, ale również pozostawać w stanie trzeźwości przynajmniej przez 24 godziny poprzedzające zabieg. Nad prawidłowym przebiegiem kwalifikacji pacjenta do implementacji oryginalnego leku Esperal czuwają lekarze, głównie chirurdzy. Jako główne przeciwwskazania do wykonania zabiegu wszycia Esperalu w Katowicach czy innych polskich lokalizacjach, wymienia się również nadwrażliwość chorego na składniki leku, złożony przebieg schorzeń przewlekłych, zaburzenia neurologiczne i psychiczne, łącznie z epizodami depresyjnymi i podejmowanymi próbami samobójczymi w przeszłości.
Ze względów bezpieczeństwa Esperal w Katowicach zaleca się wszywać w gabinetowych lub klinicznych warunkach stacjonarnych placówek medycznych. W Centrum Medycznym Galmedic w Katowicach specjaliści oferują opiekę i wsparcie pacjenta na każdym etapie stosowania awersyjnych metod farmakologicznie wspierających leczenie choroby alkoholowej. Pacjenta nie pozostawia się samemu sobie. Wręcz przeciwnie – każdy otrzymuje zalecenia i wskazówki dotyczące domowej rekonwalescencji i stosowania wszywki alkoholowej już po zabiegu. W placówce możliwe jest także podjęcie psychoterapii alkoholizmu.
Po pozytywnej kwalifikacji pacjenta do zabiegu lekarz przystępuje do przygotowania jego skóry do wykonania chirurgicznego cięcia. Wszycie Esperalu wiąże się bowiem z koniecznością przerwania ciągłości tkanki skórnej. Chirurg oczyszcza i dezynfekuje skórę pacjenta w lokalizacji pola operacyjnego. Zwykle umiejscawia się je w okolicach pośladka. Cięcie jest niewielkie, ale stosunkowo głębokie. Chirurg wykonuje je za pomocą skalpela. W ten sposób dociera do obszaru podpowięziowego mięśnia pośladkowego. Następnie wypreparowuje specjalną kieszonkę, w której umieszcza wyliczoną dawkę leku. Ustala się ją podczas kwalifikacji chorego do zabiegu. W procesie dawkowania specyfiku istotne są takie czynniki jak: wiek i stan zdrowia pacjenta, stopień jego uzależnienia, długość ciągów alkoholowych i epizodów abstynencji, objawy zatrucia alkoholowego i Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego.
Po zabiegu na skórze pacjenta pozostaje rana. Chirurg zaszywa się ją z użyciem nici chirurgicznych, a szwy zabezpiecza jałowym opatrunkiem. Chroni on ranę przed zabrudzeniem i urazami mechanicznymi. Pacjent otrzymuje zalecenia i w dniu wykonania zabiegu może wrócić do swoich codziennych obowiązków, zarówno osobistych, jak i zawodowych. Zabieg jest bardzo szybki i bezbolesny. Trwa około 20 minut, a dzięki zastosowanemu znieczuleniu miejscowemu pacjent nie odczuwa bólu ani dyskomfortu.
Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie daje pacjentom Esperal w prywatnej placówce Galmedic? Kliknij link: https://katowice.galmedic.pl/uslugi/esperal.
Dzięki wszywce alkoholowej aktywna walka z uzależnieniem może trwać nawet od 8 do 12 miesięcy. To okres, podczas którego substancja czynna Esperalu stopniowo uwalnia się do organizmu uzależnionego pacjenta. Wszywka alkoholowa pozwala zatem utrzymać sztuczną, ale długotrwałą abstynencję. Pacjent zyskuje motywację zewnętrzną do trwania w trzeźwości, którą stopniowo może przekształcić w wewnętrzną chęć do walki z alkoholizmem. Uzyskuje ją przede wszystkim dzięki uczestnictwu w psychoterapii (indywidualnej lub grupowej).
To, jak długo Esperal działa na organizm zaszytego pacjenta, zależy również od zastosowanej dawki i indywidualnej tolerancji organizmu na lek. Nie bez znaczenia jest tu również stopień rozwoju uzależnienia. W przypadku niektórych pacjentów może dojść do komplikacji, które ograniczają możliwość wchłaniania się disulfiramu do wnętrza organizmu. Mowa tu przede wszystkim o otorbieniu wszywki, które wpływa na konieczność powtórzenia zabiegu. Esperal wszyty podskórnie może usunąć jedynie chirurg. Możliwe jest jednak jego kilkukrotne zaszywanie, najwcześniej jednak po upływie 8 miesięcy od wykonania wcześniejszego zabiegu.
Gabinet placówki Galmedic w Katowicach oferuje kompleksową terapię choroby alkoholowej. Począwszy od detoksykacji, czyli odtrucia alkoholowego, poprzez Esperal aż po psychoterapię. Esperal stosuje coraz większa liczba pacjentów głównie ze względu na jego bezpieczeństwo i wygodę terapeutyczną. Terapia awersyjna jest dla chorych atrakcyjna również pod względem kosztów. Cena wszycia Esperalu obejmuje opiekę lekarza i przedstawicieli personelu pielęgniarskiego, użytych medykamentów, pobytu chorego i wykonania zabiegu. Cena za zabieg, podczas którego implementuje się Esperal w Katowicach w prywatnej placówce medycznej, wynosi od 499 do 2100 złotych. To kwota adekwatna do warunków, w jakich pacjent przebywa. Gwarantuje się mu pełną dyskrecję, oryginalny Esperal, wsparcie i ekspercką wiedzę specjalistów. Wszywka skutecznie zniechęca do spożywania alkoholu, stanowiąc skuteczne wsparcie walki z nałogiem. Jej stosowanie we wsparciu specjalistów sprawia, że wszywka alkoholowa przynosi oczekiwane rezultaty w stosunkowo krótkim czasie. Należy zatem do jednej z najskuteczniejszych metod wspierania procesu terapeutycznego wychodzenia alkoholika z nałogu.
Radlin: Dramat w Radlinie. Łowcy Pedofili namierzyli 26-latka. "Był wyjątkowo obsceniczny i wyrachowany" [wideo]
34742Kradła ubrania w Galerii Karuzela. Poznajecie złodziejkę?
26318Trwa remont Balatonu. Co dzieje się na terenie Ośrodka?
16001Makabryczne odkrycie. W Radlinie ujawniono zmumifikowane zwłoki
11944Narkotykowy baron w Rydułtowach. Zabezpieczono 2,5kg narkotyków i kilkanaście tysięcy złotych
11597Nie 50, a 70 km/h na Matuszczyka? Jest wniosek o zwiększenie limitu
+135 / -11Radlin: Dramat w Radlinie. Łowcy Pedofili namierzyli 26-latka. "Był wyjątkowo obsceniczny i wyrachowany" [wideo]
+48 / -16Pszów: Ukradł mu samochód kupiony dzień wcześniej. Szybko schwytano złodzieja
+18 / -1Znów ulica Matuszczyka. Jechał 121km/h, stracił prawo jazdy
+21 / -6Co da porozumienie z KSSE? Nawet ponad 1000 nowych miejsc pracy
+24 / -10Donald Tusk w Wodzisławiu Śląskim. Mówił o silnym samorządzie i problemach z SRK (wideo)
4Trwa remont Balatonu. Co dzieje się na terenie Ośrodka?
3CPK ujawnia plany. Znamy wariant inwestorski linii Katowice – Ostrawa
3Budowa CPK. Gminy wyrażają sprzeciw!
2Wrócą połączenia Kolei Śląskich do czeskiego Bohumina
2Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alertKtórędy powinna przebiegać linia kolejowa łącząca Wodzisław z Jastrzębiem?
Oddanych głosów: 2442