Kamil Huwer wicemistrzem Polski w szermierce

2018-05-10, Autor: szuM

Uczeń Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie zdobył srebro w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w szermierce. W zawodach wzięli udział także inni zawodnicy z Radlina.

W dniach 4-5 maja w Koninie odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych w szermierce. Wystartowało na niej 42 najlepszych zawodników w Polsce w klasyfikacji generalnej. Uczestniczyli w niej również uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie - Sebastian Mandrysz, Jakub Kurek (turniej indywidualny), Aleksandra Kuśka, Marta Krauze - (turniej drużynowy) oraz zeszłoroczni absolwenci szkoły - Bartłomiej MusiolikKamil Huwer.

Turniej ten będący jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych okazał się najlepszym dla Kamila Huwera, który po wstępnej eliminacji grupowej zajmował 8. miejsce. Pokonał zawodników z Częstochowy i Katowic znajdujących się wśród 8 najlepszych w Polsce. Wyeliminował też rywala z Warszawy, będącego na czele stawki krajowej w walce o półfinał.

Świetnie poradził sobie również w kolejnej walce o wejście do finału z zawodnikiem z Wrocławia. W walce finałowej jednakże uległ kolejnemu przeciwnikowi ze stolicy Dolnego Śląska. Tym samym został srebrnym medalistą Mistrzostw Polski. Jego koledzy zajęli ostatecznie 27. (Jakub Kurek) i 33. miejsce (Sebastian Mandrysz).

W kolejnym dniu zawodnicy i zawodniczki przystąpili do turnieju drużynowego. Kamil Huwer wraz z Bartłomiejem Musiolikiem i kolegami z RMKS Rybnik zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski, Aleksandra Kuśka i Marta Krauze z koleżankami z UKS Trójka Radlin zajęły 7. miejsce, natomiast Sebastian Mandrysz i jego koledzy z klubu uplasowali się na 8. miejscu. Świetnie spisała się także zawodniczka UKS Zofia Piejak zajmując 8. miejsce. W drużynie startowała również Karolina Malczok z UKS-u

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1