zamknij

Biznes

Lokalne firmy dadzą gwarancję zatrudnienia

2014-02-26, Autor: mk
Izba Gospodarcza w Wodzisławiu podpisała porozumienie o współpracy ze Starostwem Powiatowym. Na tej podstawie poszczególne firmy będące członkami Izby podpiszą umowy patronackie nad wybranymi klasami szkół w powiecie wodzisławskim. To ma dać gwarancję zatrudnienia najlepszym uczniom.

Reklama

Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim od kilkunastu miesięcy czyni starania, aby pomóc gimnazjalistom w wyborze szkoły, a przedsiębiorcom wykształcić przyszłych pracowników – podkreśla prezes Izby Gospodarczej, Krzysztof Dybiec. Efektem tego jest porozumienie o współpracy Starostwa Powiatowego i Izby Gospodarczej w sprawie wspólnego opracowania działań mających przygotować absolwentów do zatrudnienia w przedsiębiorstwach powiatu wodzisławskiego.

Na tej podstawie poszczególne przedsiębiorstwa będące członkami Izby Gospodarczej podpiszą umowy patronackie nad wybranymi klasami szkół w powiecie wodzisławskim. Przedsiębiorstwa, które objęły patronatem poszczególne klasy, dadzą gwarancje zatrudnienia najlepszym uczniom.

 

Chęć objęcia patronatem klas zdeklarowały następujące firmy:

 

-Technikum Samochodowe przy ZSP w Pszowie - Inter Cars S.A,

-Technikum Organizacji Reklamy i Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych przy ZSP w Pszowie – Raciborskie Media, Printy Poland Sp. z o.o., Mitko Sp. z o.o,

-klasy fryzjerskie w ZSP w Pszowie – Centrum Zaopatrzenia Fryzjerstwa Eurex,

-Technikum Mechatroniczne, Technikum Analityczne, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Operator Obrabiarek i Elektromechanik – Damatic Krupa i Wspólnicy S.C., PREVAC Sp. z o.o. i POL-EKO Aparatura Sp. J.

 

- Wszystkie te firmy czynnie będą uczestniczyły w procesie edukacji tak, aby młodzież z naszego regionu była przygotowana do pracy zaraz po zakończeniu szkoły – dodaje Krzysztof Dybiec. Już niedługo przedstawiciele Izby Gospodarczej rozpoczną spotkania z uczniami w ramach dni otwartych szkół oraz na targach edukacji. Odwiedzą także szkoły gimnazjalne w naszym regionie.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~ 2014-02-26
  09:02:44

  1 0

  Akcja na plus, choć to chyba będzie obowiązywało 1 rocznik, bo ilu pracowników może zatrudnić np. intercars? inna sprawa co jeśli dzieciaki będą chciały pójść na studia czy firmy będą przygotowane na taką ewentualność dla tych najlepszych? Kolejne pytanie, nieco odmienne jak wygląda współpraca Izby z PUP?

 • ~pudzian28 2014-02-26
  22:40:15

  4 0

  Panie Dybiec weź pan ochłoń...., pchasz się pan do koryta na prezydenta miasta i każdy zdrowo myślący człowiek tej ziemi wodzisławskiej to wie..., i tyle w temacie i mam nadzieję że na Pana nikt nie zagłosuje.....Niech pan się pobawi w zoozolandii zapraszam serdecznie.....

 • ~MisBialy 2014-02-27
  21:38:37

  0 0

  Kompletna bzdura, o jakiej gwarancji Wasc mowisz? Moze na pismie cos tym przyszlym kandydatom do pracy Wacpan skrobniesz?

 • ~ 2014-02-27
  21:53:15

  0 1

  @pudzian28 - o ile pamiętam Dybiec oficjalnie mówił, że nie interesuje go stanowisko prezydenta. sama inicjatywa jest słuszna, choć słowo "gwaranacja" jest po prostu na wyrost w dłuższej perspektywie czasu.

 • ~maw2be 2014-02-28
  23:08:00

  0 0

  Wszystko fajnie ale... mhl ma rację. Kolejna kwestia to izba raczej powinna zabiegać o utworzenie strefy przemysłowej we współpracy miasta i powiatu. W takiej strefie znajdowały by się pomieszczenia na wynajem w zabudowie szeregowej. Już kiedyś o czymś takim pisałem. Szkoda że nikt się tym nie zainteresował bo przy odpowiedniej stawce czynszu jest możliwość ściągnięcia nowych firm do miasta, a przez to wzrost zatrudnienia, większe wpływy itp. I inwestycja się zwróci. Ale trzeba myśleć długo falowo czego niestety jeszcze lokalna elita nie potrafi.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Którędy powinna przebiegać linia kolejowa łącząca Wodzisław z Jastrzębiem?
Oddanych głosów: 2323

Prezentacje firm