Kultura, rozrywka i edukacja

Medalowe żniwa Mirażu na Mistrzostwach Polski w Siedlcach!

W Siedlcach odbyły się Taneczne Mistrzostwa Polski w stylach Modern, Ballet/Pointe oraz Tap Dance. Nasze miasto reprezentował Zespół Taneczny Miraż, który dopisał do swojego bogatego dorobku kolejne medale, udowadniając tym samym, że należy do ścisłej krajowej czołówki!

Największy sukces odniosła solistka Mirażu - Izabela Rosmus, która w najmocniej obsadzonej kategorii, zdobyła Mistrzostwo Polski, pokonując aż 70 tancerek z całego kraju! Sukces Izy jest tym większy, że startuje w kategorii seniorskiej dopiero pierwszy rok, a dodatkowo jej występ nie zakończył się na jednym medalu! Tancerka w duecie z Anną Szebestą stanęły na drugim stopniu podium i odebrały srebrne medale. Ich młodsze koleżanki z grup juniorów i dzieci do lat 11 również pokazały na co je stać, dorzucając kolejne świetne wyniki. Mini formacja baletowa dzieci zdobyła brązowy medal, zaś o podium otarły się dziewczyny z duetu modern dzieci – Zuzanna Halfar i Zuzanna Wójtowicz, które zajęły 4 miejsce, a także mini formacje juniorów oraz dzieci (5 miejsca).

Wysokie miejsca wodzisławskich „mirażówek” podczas Mistrzostw Polski dały im równocześnie nominacje do Mistrzostw Świata, które odbędą się jesienią. Po ubiegłorocznych medalach zdobytych na Mistrzostwach Świata w Riesie i Mikołajkach możemy z optymizmem patrzeć na kolejne starty naszych utalentowanych tancerek.

Wszyscy, którzy chcieliby osobiście spotkać się z dziewczynami z Mirażu i zobaczyć, jak tańczą Mistrzynie Polski i Wicemistrzynie Świata powinni wybrać się do Wodzisławskiego Centrum Kultury. W sobotę 11 czerwca odbędzie się tam koncert grupy pod przewrotnym tytułem „W niedzielę po południu”. Zaplanowano dwa występy grupy w WCK - o godz. 15:0018:00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie WCK lub za pośrednictwem internetowej sprzedaży na portalu www.biletomaniawck.pl