Kultura, rozrywka i edukacja

Co za weekend! Miraż wrócił z workiem medali

2023-03-07, Autor: KB, źródło: WCK

Wodzisławski zespół taneczny Miraż w miniony weekend wziął udział w dwóch turniejach tańca i wrócił z nich z dużymi sukcesami. Działający w Wodzisławskim Centrum Kultury zespół otworzył worek z medalami.

Emilia Krzystała i Antonina Nowak z wodzisławskiego Mirażu zdobyły brązowy medal podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego Tychy Dance Cup w kategorii duety jazz dorośli. Nagrodzoną choreografię dla tancerek z Wodzisławskiego Centrum Kultury przygotował Tomasz Zbącki.

Miraż zaprezentował się też podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Viverso w Rybniku. I to właśnie tam otworzył worek z medalami. Cztery pierwsze miejsca, cztery drugie lokaty oraz dwa razy trzecie podium – to turniejowe zdobycze grupy.

Pierwsze miejsca zajęły: formacja Show Dance w składzie: Laura Stuka, Nadia Gilner, Wiktoria Bogdanowicz, Emilia Wolny, Ania Kubicz, Karolina Kuś i Karolina Banek w choreografii autorstwa Julii Wolny. Zuzanna Wójtowicz w tańcu klasycznym solo od 16 lat lat w choreografii Evgenii Makeevy-Wyputej. Emilia Krzyształa, Antonina Nowak, Zuzanna Wójtowicz, Zuzanna Halfar i Julia Wolny w kategorii Taniec jazzowy grupa 16-26 lat z choreografią Tomasza Zbąckiego. A także Ofelia Sobik w kategorii Taniec jazzowy solo 16-17 lat, do którego choreografię ułożyła Izabela Barska Kaczmarczyk.

Drugie lokaty wywalczyły: Ofelia Sobik, Lena Zmarzły, Hania Łaciok, Wiktoria Sobala i Julia Staszewska w kategorii Show Dance grupy i formacje od 16 lat z choreografią Antoniny Nowak. Anna Kubicz w tańcu klasycznym solo 14-15 lat z choreografią Evgenii Makeevy-Wyputej. W tańcu jazzowym duet 14-15 lat Nadia Gilner, Ofelia Sobik z choreografią Izabeli Barskiej Kaczmarczyk. A także Nadia Gilner w tańcu jazzowym solo 14 lat do którego choreografię ułożyła Julia Lis.

W kategorii taniec jazzowy duet od 16 lat trzecie miejsce wywalczyli Zuzanna Halfar i Maciej Cesarz w choreografii swojego autorstwa. Laura Stuka, Nadia Gilner, Wiktoria Bogdanowicz, Emilia Wolny, Ania Kubicz, Karolina Kuś, Karolina Banek zdobyły też trzecią lokatę w kategorii taniec współczesny grupa 12-15 lat z choreografią Julii Lis.

Oprócz podium Miraż zdobył też dwa szóste miejsca: w kategorii taniec jazzowy duety od 16 lat: Emilia Krzyształa, Antonia Nowak, choreograf: Tomasz Zbącki oraz taniec jazzowy grupa 12-15 lat: Laura Stuka, Nadia Gilner, Wiktoria Bogdanowicz, Emilia Wolny, Ania Kubicz, Karolina Kuś, Karolina Banek, choreograf: Izabela Barska- Kaczmarczyk.

Ponadto Laura Stuka uplasowała się na dziewiątym miejscu w kategorii taniec współczesny solo i duet 14 lat a Antonina Łaciok zajęła dziesiątą lokatę w kategorii taniec jazzowy solo 10-11 lat.

Serdecznie gratuluję zespołowi Miraż wspaniałych osiągnięć. Niezmiennie trzymam kciuki za wszystkie taneczne wyzwania grupy – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektorka Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Miraż specjalizuje się w tańcu nowoczesnym: show, jazz i modern dance. Na swoim koncie ma wiele wyróżnień i tytułów. Jest kilkakrotnym Mistrzem Polski, wiele razy wyróżniany podczas Mistrzostw Europy i zdobywcą srebrnego i brązowego medalu na Mistrzostwach Świata.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 4