Mszana: dzieci pobiegły w IX Gminnym Biegu Ulicznym

2011-10-13, Autor: Redakcja, źródło: UG Mszana
Za nami IX Edycja Gminnego Biegu Ulicznego, który odbył się w minioną sobotę, 8 października, w Mszanie. Mimo niesprzyjającej pogody na starcie zawodów stanęło 150 dzieci z całej gminy.

– Cieszy nas, że zainteresowanie i popularność tej imprezy nie maleje – mówią organizatorzy: Daniel GrzegoszczykMarcin Sosna z Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Delfin”, pełniący podczas biegów funkcje sędziowskie.

Uczestnicy zmagań startowali w 5 kategoriach wiekowych na równych dystansach. W najmłodszej grupie (klasy IV i młodsze, dystans 400 m.) triumfowała Nikola Bażan, a wśród chłopców Marcin Reclik. W kategorii klas V (800 m.) wygrała Małgorzata MentlikMarcin Sitko. W kategorii klas VI (1000 m.) wygrała Katarzyna Wuwer i Karol Sobocik. W kategorii klas I-II gimnazjum (2000 m.) z dużą przewagą nad pozostałymi wygrała Katarzyna Masłowska, a wśród chłopców Mateusz Szmidt. W najstarszej kategorii (klasy III gimnazjum i starsi) wygrała Karolina ZorembaRafał Tatarczyk.

Zawodnicy którzy zajęli miejsce pierwsze otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik biegu, który przebiegł swój dystans, otrzymał słodki poczęstunek oraz pamiątkowy medal, natomiast osoby, które uplasowały się na miejscu drugim i trzecim dodatkowo nagrody rzeczowe. - Nagrody ufundował główny organizator imprezy - UMKS „Delfin” Gmina Mszana, jak również Gminny Ośrodek Sportu w Mszanie, który po raz kolejny współfinansował imprezę – mówi Marcin Sosna.

Jeszcze w tym roku klub planuje organizację dwóch kolejnych sportowych imprez: „Opływamy Gminę Mszana” – próba pobicia niecodziennego rekordu Polski ustanowionego przez UMKS „Delfin” w roku 2005 oraz Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego. Wspóółorganizatorem pierwszej imprezy będzie GOS, drugiej -  Zespół Szkół w Mszanie.