zamknij

Wiadomości

Muzeum w Wodzisławiu będzie otwarte w każdą niedzielę

2015-04-20, Autor: mk
Począwszy od początku maja wodzisławskie Muzeum będzie otwarte w każdą niedzielę tygodnia.

Reklama

Począwszy od 3 maja Muzeum będzie czynne w każdą niedzielę. Pracownicy zachęcają do zwiedzania rodzinnego. Tego dnia w Wodzisławiu odbędzie się „V piknik historyczno – militarny”, a wystawy będzie można oglądać od godziny 11.00 do 17.00. W kolejne niedziele placówka będzie czynna od 10.00 do 14.00
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~ 2015-04-20
  13:50:16

  5 0

  Eureka - muzeum otwarte w takich godzinach, że mogą się wreszcie do niego wybrać wszyscy a nie tylko szkolne wycieczki. Na "miejskim" forum ludzie narzekali, że muzeum jest zamknięte i nie można go zwiedzać - teraz pytanie, ile osób będzie zaglądało do muzeum :D

 • ~ 2015-04-20
  17:51:30

  1 0

  Ludzie walą do naszego muzeum drzwiami i oknami dlatego nie dziwię się wcale temu, że będzie czynne także w niedzielę. Proponuję także otwarcie w święta bo a nuż przyjadą goście z zagranicy a tu muzeum zamknięte. Może najwyższy czas pomyśleć także o przedsprzedaży biletów aby zlikwidować te gigantyczne kolejki pod kasami.
  Myślę, że po biathlonie to kolejny znakomity pomysł włodarzy naszego grodu. Tak trzymać.

 • ~may 2015-04-21
  09:13:14

  4 0

  @vladislav: zdziwiłbyś się, ile osób przychodzi teraz do muzeum zobaczyć wystawę o sztuce tatuażu. Otwarcie w niedziele to bardzo dobry pomysł! Znam kilka osób, nie tylko z Wodzisławia, ale i z okolic (co więcej, sam jestem jedną z nich) które chętnie by przyszły/przyjechały obejrzeć tę wystawę, ale niestety pracują w godzinach jego otwarcia.

 • ~ 2015-04-21
  11:33:02

  2 0

  potęp ;) widzę, że nowy zastępca wywiązuje się z danego słowa, jednak w poniedziałki muzeum powinno być nieczynne jak to jest na całym świecie by dłużej otworzyć w niedzielę. poza tym samo otwarcie to jeszcze nie krok milowy. po prostu coś musi się dziać by chciało się przyjść. dobrą jaskółką jest wystawa o tatuażach. bardzo mnie ciekawi czy "gra miejska" będzie powtórzeniem trzeci raz z rzędu tego samego czy jednak wymyślone zostanie coś nowego ;)

 • ~Dr Svevo 2015-04-21
  16:53:08

  10 0

  ~vladislav~jak rozumiem to jest szyderstwo i idąc twoim tokiem rozumowania muzea można spokojnie pozamykać a największym przejawem sztuki pozostanie odwiedzenie hipermarketu i jazda ruchomymi schodami w galerii.

 • ~AleDom 2015-04-21
  17:14:37

  0 11

  @Dr Svevo: W Wodzisławiu nie ma żadnego hipermarketu ani galerii z ruchomymi schodami, więc nie ma szans na takie rozrywki.

 • ~Don C. 2015-04-21
  21:57:43

  4 0

  To dziwne @Aledom bo zawsze twierdziłeś że Karuzela jest hipermarketem czy coś się zmieniło?Tak samo Carrefour,Kaufland czy nawet Intermarche są na granicy marketu i hipermarketu.

 • ~ 2015-04-21
  22:17:00

  5 0

  @AleDom nie sądziłem, że opuszczasz granice Jastrzębia, bo właściwie po co, skoro macie tam absolutnie wszystko, nawet czyste powietrze:) Anyway, schlebia mi, że twoja skromna persona, zaszczyciła swym blaskiem i dostojeństwem Wodzisław, i z niezmierzoną łaskawością oraz dobrocią odkryła, że nie posiadamy hipermarketu i schodów ruchomych. Nie wiem jak tam w wielkim świecie, ale my, uczestnicy małego świata wolimy jednak kino, bibliotekę i muzeum, niż bujanie się w te i nazad po ruchomych schodach jak wielcy ludzie mieszkający w stolicy. Pragnę cię również zapewnić, że przy najbliższej okazji, podczas wizyty we wsi Rybnik, lub stolicy Jastrzębiu, jak tylko spotkam ruchome schody to wyszaleję się za całe 50 tysięcy sztuk hołoty mieszkającej w tym skromnym mieście, po czym zrzygam się dekadencko i szalenie hipstersko do torby z Reserveda zakupionej za kilka kóz, ewentualnie cebulionów. Na zawsze oddany, etc, etc, etc Piotrek.

 • ~AleDom 2015-04-21
  23:15:45

  0 2

  @Don C.: Możesz mi podać jakiś cytat gdzie twierdzę, że "Karuzela jest hipermarketem"? Zawsze pisałem, że Karuzela nie jest galerią ani dworcem, tylko w sumie nie wiadomo czym. Aczkolwiek faktycznie, hipermarkety macie (latać z miarką i mierzyć nie zamierzam, ale Kaufland i Carrefour widziałem). Mój błąd. @piotrek: Schody ruchome miały być w galerii. Nawet jeżeli przyjmiemy, że Karuzela to galeria okaże się, że schodów ruchomych tam nie ma. Nic innego co można by było nazwać galerią chyba nie macie? W takim razie stwierdzam fakt, że w Wodzisławiu nie da się przejechać "ruchomymi schodami w galerii" jak to napisał @Dr Svevo. Nigdzie nie napisałem, że to są prawdziwe rozrywki i że przez to Wodzisław jest lepszy/gorszy od innych miast.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 1169