Odra pewnie wygrywa i przoduje w tabeli (4:1)

2023-08-29, Autor: KB, źródło: Odra Wodzisław

W meczu 4. kolejki IV Ligi Odra Wodzisław pokonała na własnym obiekcie Tempo Puńców 4:1. Odra jest liderem swojej ligi.

Spotkanie kapitalnie ułożyło się dla gospodarzy, bowiem już w 3. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Jakub Wilczek, który tym samym zdobył swoją debiutancką bramkę dla Odry. Szybko strzelona bramka nieco uspokoiła zapędy ofensywne wodzisławian, a kilka swoich prób mieli goście z Puńcowa, ale czujnie w bramce spisywał się Dawid Wrzosek. W 35. minucie Odra podwyższyła prowadzenie, gdy Nikodem Powroźnik wykorzystał dośrodkowanie i strzałem głową pokonał bramkarza gości. Do przerwy już nie oglądaliśmy kolejnych bramek i obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 2:0 dla Odry!

W drugiej połowie Odra starała się kontrolować przebieg spotkania, szukając przy tym szans do podwyższenia prowadzenia. Sztuka ta udała się podopiecznym Michała Czyża w 60/ minucie, a wprowadzony chwilę wcześniej Piotr Grober w swoim debiucie dla Odry wpakował piłkę do bramki z najbliższej odległości. Kilka minut później Odra znokautowała rywali a czwarty cios zadał Nikodem Powroźnik, który tym samym na swoim koncie zapisał dublet. W ostatnim kwadransie goście ujrzeli jeszcze czerwoną kartkę, która nie przeszkodziła im w zdobyciu honorowej bramki autorstwa Kamila Adamka. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Odry 4:1. Dzięki wygranej Odra objęła prowadzenie w tabeli IV Ligi 2 grupy.

Kolejne spotkanie w sobotę (2 września) w Lędzinach.

Odra Wodzisław - Tempo Puńców 4:1

Odra: Wrzosek – Kłosek, Słodowy, M.Grober, Wilczek – Kalisz, Wodnicki, Pawełek – Gajda, Roguła, Powroźnik

Rezerwowi: Kuszka, Nicpoń, Kopała, Gącik, Waleczek, Laskowski, H.Grober, P. Grober, Krzyżok

Bramki: Wilczek 3’, Powroźnik 35’ i 64’ oraz P.Grober 60'