Puchar Kontynentalny: Bielecka powodem do dumy

2013-02-04, Autor: mkor, źródło: mat. prasowe
Dominika Bielecka znakomicie zadebiutowała w Pucharze Kontynentalnym. Absolwentka Gimnazjum nr 3 w Wodzisław Śl., rywalizując z bardziej doświadczonymi rywalkami, uplasowała się ostatecznie na 10. miejscu.

Na trasach Kubalonki reprezentantka MKS-u Wodzisław wystartowała w sprincie techniką klasyczną na dystansie 1,5km. Pierwszy sukces odniosła w biegach eliminacyjnych. Bielecka, która jest jeszcze juniorką, pośród seniorek zajęła wysokie 7 miejsce i awansowała do najlepszej "szesnastki".

Niestety, Bielecka nie wywalczyła finału, choć była tego bardzo blisko.- Na ostatnim zjeździe zawiodły narty - relacjonuje trener Krzysztof Skorupa. W efekcie absolwentka SP nr 28 w Wodzisław Śl. zawody Pucharu Kontynentalnego - Slavic Cup zakończyła na dobrym 10. miejscu. Natomiast wśród samych juniorek, uplasowała się na 2. lokacie.

Międzynarodowe Zawody w Biegach Narciarskich na Kubalonce były mocno obsadzone. Na starcie stanęło wiele mocnych postaci biegów narciarskich z Czech, Polski, Słowacji, Węgier i Australii. Dlatego tym bardziej wynik debiutującej w Pucharze Kontynentalnym Dominiki, trzeba uznać za sukces.