Rydułtowy: Puchar Polski w Jiu-Jitsu. Sukcesy rydułtowskiego klubu

2023-04-05, Autor: KB

W niedzielę (2 kwietnia) Rydułtowski Klub sportów walk – KS STEIN ACADEMY wystartował na zawodach Pucharu Polski w Ju-Jitsu Sportowym, które rozegrane zostały w Katowicach. Wystartowało łącznie 9 zawodników, w tym również trener klubu Krystian Stein. Zawody trwały od rana aż do późnych godzin wieczornych, pierwsi zawodnicy klubu wyszli już na mate o godzinie 8:00, a ostatnie walki kończyły się około godziny 18.00.

W związku z tym, że na Pucharze Polski nie ma podziału na pasy każdy zawodnik mógł trafić na dużo bardziej doświadczonego i utytułowanego zawodnika, a w dane kategorii wagowej i wiekowej był tylko jeden mistrz, co podwyższa poziom zawodów oraz osiągniętych i wygranych walk.

Wszystkie kategorie zawodników z Rydułtów były mocno obłożone, w związku z czym każdy musiał stoczyć wiele mocnych walk, nie raz przechodząc bezpośrednio z jednej walki na drugą.

Klub KS STEIN ACADEMY pokazał wysoki poziom wystawiając 9 zawodników i przywożąc aż 9 medali! W zawodach brał udział także trener rydułtowskiego klubu, który zdobył złoty medal w kategorii NoGi -94kg oraz srebrny medal w kategorii Gi -94KG mając łącznie 6 walk, z czego 5 walk wygrał przed czasem zmuszając przeciwników do poddania, a jedną przegrał na punkty z światowej klasy przeciwnikiem.