Rydułtowy: Sukces Krystiana Steina. Został powołany do kadry narodowej

2023-06-16, Autor: kb

W Katowicach odbyły się kolejne zawody w brazylijskim jiu-jitsu. Zaprezentowali się tam również zawodnicy z Rydułtów, z klubu KS Stein Academy. Zawodnicy przywieźli aż 16 medali, a trener zespołu wywalczył powołanie do reprezentacji narodowej.

W niedzielę (11 czerwca) odbyły się kolejne zawody mistrzostw śląska (VI Silesian open Ju-Jitsu 2023) w Katowicach. W zawodach łącznie wzięło udział około 560 zawodników z 43 klubów. Nie zabrakło również zawodników z Rydułtowskiego Klubu KS Stein Academy. Zawody te były również kolejnym eliminatorem do kadry narodowej Ju-Jitsu.

W zawodach wzięło udział aż 15 zawodników z Rydułtów w tym dzieci, młodzież i dorośli. Zawodnicy startowali w kategoriach Ne-waza w Gi oraz NoGi. Sześciu z pośród nich debiutowało po raz pierwszy na tego typu rywalizacji. Jak się okazało cała drużyna spisała się na medal przywożąc aż 16 medali, w tym aż 8 złotych. Tym samym Rydułtowski klub zajął 7 miejsce w rankingu drużynowym na aż 43 kluby pod względem ilości wygranych medali. I tak medale wygrali:

• Natalia Blanik - Srebrny medal

Tym samym trener klubu Krystian Stein poprzez liczne starty i wygrane walki na zawodach Mistrzostw Polski, Pucharu Polski itp. zagwarantował sobie pierwsze miejsce w eliminatorze do kadry narodowej. Tym samym został powołany i może reprezentować nasz kraj jako kadra narodowa w Mistrzostwach Europy w Czarnogórze oraz mistrzostwach świata w Zagrzebiu.

Jest to dla nas ogromny sukces i zaszczyt że nasz trener otrzymał tak wielkie wyróżnienie. Po raz pierwszy zawodnik z naszego miasta będzie kadrowiczek w Jiu-Jitsu - mówią zawodnicy klubu z Rydułtów.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 6