zamknij

Wiadomości

Rydułtowy: zmarł były zastępca burmistrza Leon Tatura

2019-08-26, Autor: ig

W sobotę (24 sierpnia) zmarł śp. Leon Tatura zastępca burmistrza miasta Rydułtowy w latach 1992-1998.

Jak tłumaczy sekretarz miasta Rydułtowy Krzysztof Jędrośka, Leon Tatura nie pożegnał się z samorządem z chwilą, gdy przestał być wiceburmistrzem.

Reklama

- Przez dwie kadencje był jeszcze radnym. Radnym aktywnym i konstruktywnym. Radnym skupiającym wokół siebie ludzi, którym los Rydułtów leży na sercu. Pokonała go choroba. Z nią zmagał się przez wiele lat, nie dając po sobie poznać, że jest w tej sprawie bezsilny - mówi.

- Do końca interesował się losami jego ukochanego miasta. Do końca starał się służyć radą i pomagać, jak tylko umiał. Dlatego żegnamy Leona z należnymi Mu honorami, przyrzekając, że pamięć o Nim pozostanie wśród nas na długo. Będziemy pamiętać o Nim siadając na ławeczce na rynku, która upamiętnia przyznanie Mu wyróżnienia "Złote Grabie"

- podkreśla Krzysztof Jędrośka.

W 2012 roku Leon Tatura otrzymał odznakę honorową „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego. >>Rydułtowy: świętują 20-lecie samodzielności<<

Uroczystości pogrzebowe śp. Leona Tatury odbędą się we wtorek (27 sierpnia) w parafii p.w. św. Jerzego w Rydułtowach.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Stadion Miejski w Wodzisławiu powinien zostać zmodernizowany?
Oddanych głosów: 574