zamknij

Wiadomości

Sąsiedzi budują drogę Racibórz – Pszczyna. Co z odcinkiem przez Rydułtowy?

2018-10-03, Autor: Tomasz Raudner

W Rybniku na budowanym odcinku tzw. drogi północnej pojawił się już pierwszy asfalt, Racibórz właśnie rusza z pracami ziemnymi. A co z odcinkiem przebiegającym przez powiat wodzisławski?

Każdy, kto przejeżdżał przez Rybnik, czy to np. ul. Wodzisławską, Świerklańską czy Gotartowicką zwrócił uwagę na rosnące filary mostów czy szerokie wykopy pod przyszłą drogę.

Reklama

To widoczne ślady budowanego rybnickiego odcinka Drogi  Regionalnej Pszczyna - Racibórz, która stanie się nową Drogą Wojewódzką 935.

Pierwszy kilometr drogi na jednym pasie ruchu od granicy Żor w stronę Rybnika został już pokryty asfaltem >>>zobacz zdjęcia<<<, a cała arteria ma być gotowa latem 2019 roku. W Rybniku pozostanie do zbudowania czterokilometrowy odcinek od ul. Wodzisławskiej do ul. Sportowej w dzielnicy Niewiadom.

Na etapie ogłaszania przetargu na budowę swojego odcinka drogi jest miasto Racibórz, które zdobyło 148 mln zł dofinansowania z RPO Województwa Śląskiego. Cała inwestycja szacowana jest na 200 mln zł. Według zapewnień władz Raciborza roboty ruszą jak tylko uda się podpisać umowę z wykonawcą.

A co z odcinkiem drogi przebiegającym m.in. przez Rydułtowy? - To, że w Raciborzu startuje budowa odcinka tzw. Drogi Głównej Północnej, czyli nowego śladu DW 935, to jest efekt naszej wspólnej pracy całego zespołu partnerskiego, które zabiegało o budowę odcinka drogi od Rudnika aż do ul. Sportowej w Rybniku – podkreśla Marcin Połomski, zastępca burmistrza Rydułtów. - Ogromnie się cieszymy, że budowa pierwszego etapu rusza, teraz czekamy na kolejne. Zgodnie z ustaleniami kolejnym odcinkiem powinna być trasa w Rydułtowach - dodaje.

Cały odcinek od końca przeznaczonego do budowy etapu raciborskiego przez Kornowac, Rzuchów, Czernicę i Rydułtowy do ul. Sportowej w Rybniku mierzy około 20 km. Zastępca burmistrza Rydułtów nie wie, kiedy będzie budowany. - Nie mówiliśmy o datach, wspieraliśmy miasto Racibórz, teraz mamy nadzieję, że miasto Racibórz będzie nas wspierać nadal jako lider zespołu, tak aby ten brak między Rybnikiem a Raciborzem był jak najszybciej uzupełniony – ma nadzieję Marcin Połomski.

Odcinek Rydułtowski ze względu na gęstą zabudowę mieszkalną będzie jednym z najtrudniejszych etapów drogi.

Czy wierzycie, że uda się zbudować całą drogę od Raciborza do Rybnika?

Oceń publikację: + 1 + 28 - 1 - 77

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~Don C. 2018-10-03 18:40:20

  Rydułtów nie stać nawet na pozyskanie środków na dworzec kolejowy a co dopiero co jest 100 razy droższe. Dlatego burmistrz Newy dała sobie spokój i nie kandyduje. Niech baty zbiera kto inny ma rację.

  25 4
 • ~Mieszkaniec 33 2018-10-03 20:08:31

  Ja bym zapytał prezydenta Kiece dlaczego u nas jej niema? 8 lat temu już budował. Zresztą wszystko obiecał Kieca

  19 8
 • ~ 2018-10-04 06:56:00

  Może dlatego, że prowadzi przez Rydułtowy, Rybnik.

  10 9
 • ~Mieszkaniec 33 2018-10-04 09:26:59

  vladislaw ty taki niekumaty czy tylko udajesz? Czy droga główna północna to to samo co droga główna poludniowa? Kieca budował główną Południową z jakim skutkiem wszyscy widzą, Rybnik nie robił propagandy tylko buduje, ot taka mała różnica, tych obiecane Kiecy jest na pęczki, więc czego ty bronisz?

  21 7
 • ~Wodzisławianin 2018-10-04 12:03:44

  No właśnie wszyscy budują, a Wodzisław ???
  Pawłowice, Jastrzębie droga południowa jest już historią. Rybnik, Racibórz – prace idą pełną parą.
  To nic, że miasto robi się coraz bardziej zakorkowane, to nic, że miasto coraz bardziej przegrywa walkę z smogiem, to nic, że miasto nie tworzy nowych miejsc pracy, to nic, że firmy i ludzie stąd zaczynają uciekać, to nic, że ... - i tak można jeszcze długo!!!
  Ale za to pompujemy i inwestujemy wszystko w Rodzinny Park Rozrywki. To przecież jest najważniejszy priorytet! Tam zapewne jest świeże powietrze, a „tłumy” każdego dnia marzą, aby tam po trudach dnia godzinami odpoczywać !?

  22 7
 • ~pietruch 2018-10-04 14:33:02

  Mnie ciekawią bardziej wydatki związane z planowaniem DGP. Nie ma pieniędzy i nie ma drogi. Pytanie ile kosztowało to czego nie ma?

  15 0
 • ~Mieszkaniec 33 2018-10-04 15:45:48

  Pietruch na twoje pytanie zwolennicy Kiecy i on sam nie odpowie, wolą udawać że nie było pytania. To przecież była sztandarów obietnica 8 lat temu. Nie odpowiedzą też dlaczego firma Prevac nie wybudowała zakładu w strefie ekonomicznej Kokoszyce, to była 4 lata temu sztandarowa obietnica Kiecy. Te zupełnie nierealne sprzed 12 lat tylko budzą politowanie, jak głupie były, Galeria Odra, Fokus. Na temat niespełnione h obietnic cisza, ale to norma w PO którego Kieca się tak wstydzi.

  16 4
 • ~jan277 2018-10-04 17:43:01

  a una s wiocha

  5 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy język śląski powinien zostać uznany za język regionalny?
Oddanych głosów: 292