zamknij

Wiadomości

Szczepionek więcej niż chętnych. Do tej pory medykament przyjęło 2200 osób

2021-05-10, Autor: Aleksandra Bienias

Nie wyobrażam sobie, żeby w Wodzisławiu Ślaskim nie było powszechnych punktów szczepień - tak rozpoczął dzisiejsze spotkanie Mieczysław Kieca. Punkt powstał, ale zainteresowanie nim wodzisławian może rozczarowywać.

Reklama

Mieczysław Kieca: nie wahaliśmy się z decyzją o uruchomieniu punktu

Partnerem miasta w procesie masowych szczepień wodzisławian jest firma Medhouse, która odpowiada za medyczne zabezpieczenie akcji szczepień. Rola miasta to przede wszystkim sfinansowanie infrastruktury i organizacja logistyki zewnętrznej szczepionek.

Punkt Szczepień Powszechnych w Wodzisławiu Śląskim mieści się w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7.

Program szczepień został uruchomiony 5 maja, do dziś zaszczepionych zostało około 2200 mieszkańców miasta.

- To jest bardzo duża liczba osób. Uwzględniam tu osoby zarejestrowane na dzień dzisiejszy, bo jest ich ponad 400 - wyjaśnia Mieczysław Kieca.

W miejskim punkcie szczepień oferowane są dziś dwie szczepionki: Astra Zeneca i Moderna.

Pracę medyków wspierają wolontariusze, a także funkcjonariusze Straży Miejskiej i strażacy z Ochotniczej Straży Pozarnej w Kokoszycach.

pkt

Ponad 2000 osób przyjęło medykament

- Dużo? Mało? Jesteśmy gotowi szczepić znacznie więcej. Nasz potencjał to około 2000 szczepień dziennie, punkt może pracować od godziny 8.00 do 22.00, wszystko jednak uzależnione jest od dostaw szczepionek - wyjaśniła Aleksandra Oślizło, przedstawiciel firmy Medhouse.

Do punktu szczepień każdego dnia trafia około 1000 szczepionek, preparat przyjmuje od 400 do 500 mieszkańców miasta.

- Dziś zapisało się na szczepienie 400 osób, ciągle mamy potencjał szczepienny - dodaje koordynatorka z ramienia partnera medycznego.

Obecnie usługi świadczy 10 zespołów szczepiących, liczba ta może wzrosnąć do 20. 

Nowe możliwości już jutro

Do punktu szczepień musimy udać się z e-skierowaniem, które możemy otrzymać rejestrując się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie internetowej pacjent.gov.pl bądź dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię - 989.

Od jutra będzie też możliwość umówienia się na szczepienie na miejscu w punkcie szczepień - to ważna informacja dla pacjentów, którzy nie posługują się komputerem, pojawi się również możliwość przyspieszenia szczepienia.

Wszelkie wątpliwości możemy rozwiać dzwoniąc pod numer telefonu: 32 746 7400.

 

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Sebix Cebula 2021-05-11 10:19:16

    A w pierwszy dzień się chcieli pozabijać w kolejce, dopiero później złapali, że każdy jest umówiony na konkretną godzinę i nie trzeba stać od 6 rano pod szkoła....

    8 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz, że polska reprezentacja ma jeszcze szansę na wyjście z grupy?
Oddanych głosów: 91