Kultura, rozrywka i edukacja

Sześć złotych medali DanceCap w Karczewie!

2023-04-07, Autor: KB

W weekend w Karczewie odbyły się Mistrzostwa Polski Show Dance pod Polską Federacją Tańca. Zespół DanceCap wrócił do naszego miasta z workiem medali. Sukcesy odnieśli najmłodsi tancerze, ale także dorośli.

W ubiegły weekend (31.03-2.04) zespół DanceCap po raz pierwszy wziął udział w Mistrzostwach Polski Show Dance pod Polską Federacją Tańca. Zawody miały miejsce w Karczewie i z zespołu wzięło udział 63 tancerzy.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwy bo nasz zespół zdobył SZEŚCIOKROTNE Mistrzostwo Polski. Jako Zespół taneczny zdobyliśmy 9 medali ( 6 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe) i jesteśmy drugim najlepszym Zespołem w Polsce. To niesamowite osiągniecie ponieważ nasza szkoła ma zaledwie 1,5 roku - informuje zespół.

Medale zdobyli zarówno najmłodsi tancerze, ale także dorośli. Poniżej pełne zestawienie.

Dwa złote medale zdobyła grupa dzieci wieku od 5-7 lat, prowadzona przez Klaudię Czapka i Emilie Sopyła. Mali tancerze dostali nominacje na Mistrzostwa Świata i Europy:

• 1 miejsce FORMACJA MINI KIDS (5-7 lat)
    „Witamy w naszym cyrku”
  • 1 miejsce GRUPA MINI KIDS (5-7 lat) „My jej pomożemy”

Po raz pierwszy również startowała najmłodsza solistka zespołu Antonina Iglikowska w solówce show dance „Gdy pani nie ma w domu„ i wywalczyła 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Show Dance:

• 3 miejsce SOLO MINI KIDS Antonina Iglikowska (5-7 lat)

Kolejnym ogromnym sukcesem jest grupa dorosłych ( 17+ lat) w tej grupie tancerze DanceCap zdobyli 4 złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy.

• 1 miejsce GRUPA DOROŚLI SHOW DANCE (17+)
  • 1 Miejsce SOLO Nina Stec
  • 1 miejsce DUET DOROŚLI Małgosia Cebula Cezary Borowik
  • 1 miejsce DUET DOROŚLI Małgorzata Cebula Emilia Sopyła
  • 2 miejsce SOLO DOROŚLI Emilia Sopyła
  • 3 miejsce SOLO DOROŚLI Mateusz Lenczyk

Reszta grup, która startowała na Mistrzostwach również zajęła wysokie miejsca i znalazła się w 10 najlepszych w Polsce:

• 4 miejsce FORMACJA DZIECI „Rozpal w sobie iskrę życia”