zamknij

Biznes

To unikalny pomysł: gminy i przedsiębiorcy wzięli się za lokalną współpracę. Cel? Pozyskanie inwestorów

2015-07-16, Autor: mk
W powiecie wodzisławskim powstał specjalny komitet konsultacyjny ds. współpracy lokalnej oraz zespół ds. obsługi inwestora. Ponadto, na stronie Starostwa Powiatowego znalazł się wykaz terenów inwestycyjnych wszystkich gmin powiatu. Wszystko to po to, aby sprawnie i szybko obsłużyć ewentualnych inwestorów i zadbać o przyciągnięcie kolejnych.

Reklama

Starosta Wodzisławski powołał komitet konsultacyjny ds. współpracy lokalnej, którego zadaniem jest m.in. wypracowanie, wdrożenie i monitorowanie rozwiązań związanych z usprawnieniem obsługi inwestorów w jednostkach samorządowych na terenie powiatu wodzisławskiego, a także promocja potencjału inwestycyjnego powiatu wodzisławskiego.

 

W skład komitetu wchodzą: Tadeusz Skatuła – Starosta Wodzisławski, przewodniczący komitetu; Leszek Bizoń – Wicestarosta Wodzisławski, koordynator obsługi inwestora w Starostwie Powiatowym; Donata Malińska – Naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim, Marcin Sieniawski – Kierownik Biura Strategii i Promocji w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego, Krzysztof Kisiel – Prezes Zarządu Rydułtowskiego Park Przedsiębiorczości Sp.z o.o. z siedzibą w Rydułtowach, Marek Hawel – Zastępca Burmistrza Miasta Pszowa, Katarzyna Macha – Kierownik Referatu Rozwoju w Urzędzie Miasta Radlin, Jacek Wnuk – doradca wójta ds. rozwoju gospodarczego w Urzędzie Gminy Mszana, Bożena Amalio-Nowak – Kierownik Referatu Strategii i Funduszy Zewnętrznych w Urzędzie Gminy Gorzyce, Kamil Gąsior – Podinspektor Referatu Funduszy Zewnętrznych i Zamówień Publicznych w Urzędzie Gminy Godów, Rudolf Kozub – Zastępca Kierownika Referatu Inwestycji i Budownictwa w Urzędzie Gminy Lubomia, Krzysztof Dybiec – Prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim, Jerzy Waltar – Starszy Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim, Bronisław Kostaniuk – Prezes Zarządu Forum Firm Miasta Radlin.

Ponadto powstał też zespół ds. obsługi inwestora w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim w składzie: Agata Kocur – Zastępca Naczelnika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Alicja Wieczorek – Zastępca Naczelnika Wydziału Administracji Architektoniczno – Budowlanej, Dorota Podeszwa – Kierownik Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Koordynatorem tego zespołu jest wicestarosta Leszek Bizoń, który odpowiada za obsługę inwestora w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląski.

- Zespół pod przewodnictwem wicestarosty Leszka Bizonia będzie dbał o szybką i sprawną obsługę inwestora. My jako Izba Gospodarcza oraz pozostałe organizacje pracodawców zadbamy o dobór firm pomagających w inwestycji. Działania nasze są unikatowe na skalę województwa a nawet kraju - cieszy się Krzysztof Dybiec, prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śl.

 

Na stronie Starostwa Powiatowego umieszczony został również wykaz wszystkich terenów inwestycyjnych znajdujących się na terenie powiatu wodzisławskiego wraz z namiarami na osoby odpowiedzialne w poszczególnych gminach - zobacz.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~ 2015-07-16
  14:49:49

  13 0

  To czegoś takiego nie było? 2015, jaja ktoś sobie robi? Liczba urzędasów wsadzonych w ten komitiet nie wróży tej inicjatywie dobrze.

 • ~Maja 2015-07-16
  14:53:39

  17 0

  Czemu nie ma tam terenów inwestycyjnych od firm i osób prywatnych ??? Co Pan Dybiec załatwił .... jak zwykle nic, oprócz własnego lansu. Gminy za pieniądze podatników otworzyły Powiatowe Biuro Nieruchomości i pośredniczą w poszukiwaniu kupca jak każda komercyjna agencja, która rachunki ze emisje reklam płaci własnymi środkami a nie publicznymi .

 • ~ 2015-07-16
  15:04:41

  11 0

  przecież tego typu inicjatywa już była http://www.tuwodzislaw.pl/%20http://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci,biznes5-samorzady-chca-sie-promowac-razem-,wia5-3273-5.html polecam wejść na stronę biznes5.eu ;)

 • ~Maja 2015-07-16
  15:15:46

  12 0

  @mhl999 no właśnie , dobrze że przypomniałeś . Mamy tu bezczelne kłamstwo ...jaki to niby unikalny pomysł?
  To jest ogrzewanie starego kotleta i jeszcze wątpliwe moralnie działanie.

 • ~lukaszu 2015-07-16
  21:30:38

  4 0

  Skupcie się nad Drogą Główną Południową, tego nam "trza".

 • ~ 2015-07-16
  23:59:19

  0 1

  w czerwcowych uchwałach przy zmianie budżetu widnieje pozycja -1,2 mln (droga główna południowa) jak myślisz dlaczego? zaznaczam, że tam jest minus.

 • ~fandango 2015-07-19
  17:06:35

  0 0

  1. DGP - tym się zajmijcie, kiedy znowu ruszy temat i jak pogonić pseudoekologów. 2. Zbiornik Racibórz Dolny - dlaczego nic Redakcja nie pisze na ten temat? 3. Kiedy otwarcie sklepu Majster - ilu ludzi zatrudnią i na jakich warunkach? 4. Jakie nowe duże przetargi będzie organizował Powiat i Miasto?

 • ~ 2015-07-19
  18:07:37

  0 7

  Pani Maju , proszę przeczytać o terenach inwestycyjnych znajdzie tam Pani również tereny od osób fizycznych. Za każdym razem dziwi mnie opinia, że robię to dla własnego lansu ?! A do czego mi on jest potrzebny ?! To moja praca zgodna ze statutem Izby Gospodarczej http://www.ig.wodzislaw.pl/statut , którą wykonuje w ramach hobby a nie dla pieniędzy. Wiem, że to dla niektórych dziwne, ale jednak . mhl999, Biznes 5 to znakomita inicjatywa , ale nie brały w niej udziału wszystkie gminy no i przede wszystkim nie było wsparcia powiatu , więc Pani Maju to nie bezczelne kłamstwo i wątpliwie moralnie działanie tylko fakt takiego porozumienia nigdy nie było ( nie wiem skąd w Pani tyle nienawiści do mnie) Czegoś takiego nie było , ale nie ma się z czego cieszyć dopóki nie zobaczymy efektów działania tego zespołu . Takie były początki http://www.nowiny.pl/biznes/105096-krzysztof-dybiec-nie-wystarczy-mowic-ze-sie-chce-wspierac-biznes.html

 • ~ 2015-07-20
  07:20:32

  6 0

  Unikatowe działania? Słowotwórstwo naprawdę jest w modzie. Może w innych rejonach kraju przychodzi inwestor i nie napotyka na "problemy urzędników" jakich może doświadczyć w powiecie czy gminach powiatu wodzisławskiego? Dla dobrego samopoczucia lepiej powołać zespół ds. lepszego ego. W gruncie rzeczy to krok naprzód. Mam nadzieję, że nie chodzi tylko o to by się "promować" i usprawnić pracę urzędników. Z takich działań na ogół zbyt wiele nie wynika. Jaki to potencjał ma powiat? Bliskość autostrady i tania siła robocza? Niestety z kadrą bywa już gorzej. Ważną rolę powinien odegrać tutaj urząd pracy by móc te kadry przeszkolić, ale nie widzę tam przedstawiciela PUP. Poza tym zakładając, że informacja powinna być kompleksowa wypadałoby podać stawki podatków od nieruchomości oraz możliwych do uzyskania ulg. Dla mnie to też "odgrzewany kotlet" tyle, że powiększony. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że lepiej wykona to powiat niż lider projektu biznes5.eu (miasto: wodzisław śląski) który dał ciała z domeną. Projekt unijny za 1mln zł i taka wtopa? Fajnie, że gminy wspólnie się promują, ale w przypadku biznes5 utracono podstawowy kanał komunikacji, a osoba za to odpowiedzialna jest w powiatowym zespole. Takie kuriozum jak dla mnie. To niestety pokazuje jak krótkowzroczne są działania. Pożyjemy zobaczymy, ale bez konkretnie wyznaczonego celu jakim wg mnie powinna być liczba zagospodarowanych działek trudno będzie ocenić efekty pracy zespołu.

 • ~Arteks 2015-07-21
  15:18:12

  4 0

  Żaden inwestor nie oprze się takim sławom jak Marek Hawel (ten on inwestora z placu przed kościołem hehehe) czy Skatuła - znawca od łączenia i rozłączania szpitali, a Sieniawski zapewni kapitalną akcję promocyjną np. promując tę strefę "w balonie dookoła świata"... ;) Jedno jest pewne - powiat wodzisławski to wesoły powiat. ;)

 • ~ 2015-07-23
  10:54:47

  2 0

  interesuje mnie jeszcze jedno tak ten cały komitet będzie współpracował z podmiotami prywatnymi. wszak inwestorzy (w domyśle kupujący) to jedno, a oferenci (sprzedający) do druga strona medalu. wodzisław ma sporo terenów ale jakby często nie swoje. czy zatem prywatne podmioty chcące to i owo sprzedać będą mogły się zgłosić by przedstawić swoją ofertę? nie ma chyba znaczenia czy obsługujemy inwestora, który kupuje teren od gminy czy od podmiotu prywatnego?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Którędy powinna przebiegać linia kolejowa łącząca Wodzisław z Jastrzębiem?
Oddanych głosów: 2323

Prezentacje firm