Ważne zwycięstwo Zorzy Wodzisław

2011-12-12, Autor: Redakcja, źródło: MKS ZORZA
Zorza Wodzisław odniosła pierwsze zwycięstwo w grupie mistrzowskiej III ligi. Wodzisławianki pokonały na własnym parkiecie AZS UŚ Olimp-Sport Katowice 3:1.

Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które wyszły na prowadzenie 9:4. W tym momencie rozpoczęła się dobra gra Zorzy. Wodzisławianki dzięki dobrej grze w obronie odrobiły szybko straty i wyszły na prowadzenie 15:12. Taki stan rzeczy całkowicie zdeprymował akademiczki z Katowic, które nie nawiązał już w tym secie walki. Zorza wygrała pewnie 25:15.

Drugi set miał zupełnie inne oblicze. Przyjezdne zagrały świetnie w bloku i obronie, co w połączeniu z wieloma błędami popełnianymi przez wodzisławskie siatkarki, spowodowało, że zawodniczki AZS-u rozbiły gospodynie wygrywając do 9.

Wydawało się, że trzeci set również padnie łupem będących na fali akademiczek, które prowadziły już 11:7. Wtedy grę na swoje barki wzięła Agnieszka Ostrzołek, która skończyła kilka ważnych piłek. Wodzisławianki odbudowały swoją grę w obronie. Dobrze zafunkcjonowała również zagrywka. Ostatecznie po nerwowej końcówce lepsze okazały się gospodynie zwyciężając 25:22.

Czwarty set to już niemal koncertowa gra zawodniczek Andrzeja Brzezinki. Zorza zdominowała rywalki w każdym elemencie siatkarskiego fachu. Musiało to znaleźć odzwierciedlenie w wyniku. Gospodynie wygrały czwartego seta 25:18 i cały mecz 3:1.

Kolejne spotkanie w III lidze siatkarki ZORZY rozegrają już w najbliższy czwartek. Wodzisławska drużyna zagra na wyjeździe z MOSM Tychy.