Wodzisław ma najlepszych biathlonistów na Śląsku!

2014-12-04, Autor: mkor, źrodło: mat.pras.
Kopacz, Zając, Strzelczyk - to nazwiska, które już wkrótce mogą wiele znaczyć w polskim sporcie. Zawodnicy klub biathlonowego Strzał Wodzisław należą do najlepszych na Śląsku. W Katowicach odbyło się podsumowanie sezonu letniego Śląskiej Ligi Biathlonu.

W klasyfikacji młodzików młodszych po całym sezonie letnim 1. miejsce zdobył Adam Zając, 2. miejsce Sławek Kopacz, a 3. miejsce należało do Szymona Strzelczyka. Są to uczniowie klasy mistrzostwa sportowego w Gimnazjum nr 3 w Wodzisławiu Śl.

W młodziczkach młodszych trzecie miejsce zdobyła Sylwia Bażan, a zaraz za podium ,bo na czwartej lokacie uplasowała się Paulina Nowak. W klasyfikacji klubowej Strzał Wodzisław zdobył zasłużone II miejsce na 9 klubów.

Moment dekoracji był dla młodych biathlonistów bardzo wzruszający ,ponieważ mieli oni zaszczyt usłyszeć słowa gratulacji od samego Tomasza Sikory.

Wyróżnienia należą się pozostałym sportowcom, którzy bardzo dzielnie walczyli na wszystkich zawodach: Rafał Zając, Adrian Lenczyk, Kamil
Koczy,Agata Krakowczyk, Weronika Górecka, Emilia Klimek, Julia Kałuża, Dominika Krakowczyk, Paweł Kowol, Szymon Konieczny, Paweł Herok i Przemek Tytko.

Klub biathlonowy Strzał Wodzisław wciąż się rozwija. Przypomnijmy ,że sztafeta młodych biathlonistów zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w sezonie 2014  oraz przywieźli 4 medale z Pucharów Polski.

W zawodach Mistrzostw Ślaska i Ligi biathlonu w 5 startach aż 13 razy stawali na podium. Młodzi zawodnicy nie mieli by możliwości pokazać efektów swojej ciężkiej pracy gdyby nie wsparcie klubu przez Miasto Wodzisław Śląski.