zamknij

Wiadomości

Wodzisław, Rydułtowy: szpital po kontroli PIP zwraca pracownikom 700 tys. zł. Dyrektor: dostaliśmy nauczkę

2014-08-29, Autor: M.Krzepina
Przeprowadzona w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim kontrola PIP wykazała błędne naliczanie pracownikom wynagrodzeń za godziny nadliczbowe. W efekcie szpital musi zwrócić 700 tys. zł. Wczoraj na sesji rady powiatu dyrektor Bożena Capek tłumaczyła dlaczego.

Reklama

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy wykazała błędy w sposobie naliczania pracownikom wynagrodzeń za godziny nadliczbowe. Nie uwzględniał on wysługi lat, a jedynie stawkę zasadniczą. W efekcie szpital musi teraz zwrócić różnicę miedzy wynagrodzeniem wypłaconym, a należnym.

 

- Od 2003 roku godziny nadliczbowe naliczane były według tego samego systemu, którego nikt wcześniej nie kwestionował. Podczas kontroli inspektor zwrócił uwagę, że system naliczania jest nieprawidłowy. Nie było więc innego wyjścia, jak dostosować się do jego uwag, przeprosić pracowników i błąd naprawić - mówiła wczoraj na sesji rady powiatu Bożena Capek, dyrektor PPZOZ. - Czuję się odpowiedzialna, choć nie ma w tym mojej winy. Był to błąd pracowniczy i dostaliśmy nauczkę na przyszłość - dodała.

W wyrównaniu bierze się pod uwagę 3 lata wstecz oraz odsetki, których jednak pracownicy zrzekli się w 99%. Ostatecznie szpital zwraca kwotę około 700 tys. zł.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~wyborca 2014-08-29 12:42:51

  jak sie zrzekli skoro ich nikt nie pytał?

  7 0
 • ~ 2014-08-30 00:07:34

  pani redaktor proszę zapytać jakim budżetem dysponuje szpital i jakie ponosi koszta w dziedzinie mediów/kosztów pracy, które oddziały "pracują i zarabiają na siebie", a które generują koszty i dlaczego. temat jest ciężki ale bez dymu nie ma ognia. proszę też zapytać czy szpital płaci za catering ;) co do odsetek, których pracownicy się zrzekli to można mieć mieszane odczucia ile w tym prawdy i pod jakim przymusem nastąpiła ta zgoda. za 3 lata to ok.30% w plecy.

  4 0
 • ~fandango 2014-08-30 21:56:46

  Ogólnie szpital w Wodzisławiu jest chwalony i załoga stara się żeby było OK, jednak jeszcze kilka rzeczy wymaga poprawy: jakość posiłków przede wszystkim, inwestycje w nowy porządny sprzęt , duża i czytelna informacja przy wejściu co i gdzie, brak wi-fi dla pacjentów na terenie szpitala, no i pomalować te elewacje wreszcie i pokosić trawę.

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy weźmiesz udział w wyborach 10 maja?
Oddanych głosów: 512