zamknij

Wiadomości

Wodzisław Śl.: 1,7 miliona zł na Plac Zwycięstwa

2018-08-23, Autor: tora

Po głosach krytyki dotyczących fatalnego stanu Placu Zwycięstwa w centrum Wodzisławia władze miasta przekazały informacje o planach odnośnie tego miejsca.

10 sierpnia opublikowaliśmy artykuł >>>Plac Zwycięstwa – miejsce wstydu w centrum Wodzisławia Śląskiego<<< z kilkoma zdjęciami czytelnika pokazującymi fatalny stan tego miejsca.

Reklama

Anna Szweda-Piguła, kierownik Biura Prezydenta Miasta mówiła wówczas, że remont Placu Zwycięstwa jest wpisany do planu rozwoju dróg miejskich. W tym roku planowany jest przetarg, a wykonanie w przyszłym roku.

Teraz urząd miasta podzielił się dodatkowymi informacjami o placu. Wynika z nich, że już od kilku miesięcy trwają finalne prace dokumentacyjne związane z remontem nawierzchni jezdni oraz przebudową parkingów na Placu Zwycięstwa.

- Prace dokumentacyjne to etap, który trwa dość długo. Mamy już projekt budowlano-wykonawczy, znamy wstępne koszty prac (ok. 1,7 mln zł), pracujemy nad uzyskaniem wszystkich pozostałych dokumentów. Kolejnym etapem będą prace nad przetargiem i próba wyłonienia wykonawcy – mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Urzędnicy zapewniają, że w tegorocznym budżecie Służb Komunalnych Miasta zaplanowane zostały środki na niezbędne i pilne prace remontowe na terenie Placu Zwycięstwa. W tej chwili trwają przygotowania do najnowszej inwentaryzacji i napraw.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Dr Svevo 2018-08-23 22:55:41

  Ile to trwało kilka godzin? No i już mamy kolejny kotlet wyborczy! Kabaret trwa!

  15 6
 • ~Mieszkaniec 33 2018-08-24 20:21:54

  To jest kabaret, od kilku lat mieszkańcy apelują o zrobienie porządku w tym miejscu i nic nie robiono. Teraz nagle oświecenia w UM obiecują za 1,7 miliona zrobienie porządku. Pani rzecznik od kilku lat nikt tam nie pozamiatal, studzienki uliczne zapchane, woda zamiast do studzienki leci do parku, bo stan studzience w całym mieście jest fatalny. Idę o zakład że 70% z nich jest zatkane i w czasie deszczu nie odbiera wody. Na czyszczenie nie potrzeba milionów złotych, tylko chęci.

  7 0
 • ~Mobil 2018-08-25 09:31:16

  Pokażcie jak wygląda chodnik i ulica na PCK. Niektórzy nie przejadą samochodem bez niszczenia podwozia. Czas się zatrzymał.

  4 0
 • ~Mieszkaniec 33 2018-08-25 23:41:23

  Mobil, właśnie im dalej od Boguminskiej tym gorzej. PCK to kolejne miejsce gdzie czas się zatrzymał w latach 70tych ubiegłego wieku.

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy drogi w powiecie wodzisławskim są dobrze odśnieżone?
Oddanych głosów: 155